Ринок онлайн мікрокредитування в Україні: кількість операторів скоротилася на 33%
444

Ринок онлайн мікрокредитування в Україні: кількість операторів скоротилася на 33%

Аналіз ринку онлайн мікрокредитування в Україні проведено компанією Pro-Consulting у березні 2024 року. Маркетингове дослідження дало змогу отримати відомості про:

  • загальні показники ринку онлайн мікрокредитування в Україні;
  • ємність розглянутого ринку протягом 2022-2023 років;
  • частку ринку онлайн мікрокредитування в Україні у сфері бізнесу, спрямованого на швидке надання грошей клієнтам;
  • державне регулювання даного напряму економічної активності;
  • діяльність і розподіл часток операторів ринку онлайн мікрокредитування в Україні;
  • цінову політику та методи просування продуктів мікрофінансових організацій;
  • профіль цільової аудиторії та споживчі переваги на ринку онлайн мікрокредитування в Україні;
  • інвестиційну привабливість сфери бізнесу, ризики та бар'єри для реалізації проєктів;
  • фактори, що мають найбільший вплив на ринок онлайн мікрокредитування в Україні, тенденції та проблеми його розвитку.

Готовий аналіз ринку онлайн мікрокредитування в Україні можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку товарного кредитування та кредитування готівкою або аналіз ринку банків в Україні. Кожен готовий звіт може бути актуалізований за вашим запитом.

Якщо ж ви плануєте аналізувати свій ринок за індивідуальним технічним завданням, ознайомтеся і збережіть собі посилання на типову структуру дослідження ринку.

Відмінною особливістю ринку онлайн мікрокредитування в Україні від ринку банківських кредитів є набагато більша ймовірність неповернення клієнтом отриманої суми в обумовлений договором термін. Ядро цільової аудиторії операторів ринку онлайн мікрокредитування в Україні складають люди з низьким рівнем доходів з переважно неблагополучних або незахищених верств населення. Ризики роботи на ринку онлайн мікрокредитування в Україні закладаються у вартість кредитів, тому вона незрівнянно вища, ніж у банків.

Якщо ви відчуваєте, що вашому підприємству необхідна інформація про ваш ринок, зв'яжіться з нашим консультантом - контакти - він запитає про цілі та завдання бізнесу і запропонує аналітичні інструменти, які допоможуть вам їх досягти.

Споживчий аналіз ринку онлайн мікрокредитування в Україні показує, що основними одержувачами продуктів, що пропонуються, є:

  • студенти, які не мають стійкого доходу крім стипендіальних виплат;
  • особи, які працюють неофіційно, не можуть підтвердити джерело доходу, через це позбавлені можливості отримати банківський кредит;
  • пенсіонери;
  • жінки в декретній відпустці.

Повідомляємо вам, що понад 2500 готових аналізів ринку України та світу доступні в каталозі готових проєктів Pro-Consulting - скористайтеся пошуком за ключовим словом і знайдіть уже готовий звіт по своєму ринку.

Ринок онлайн мікрокредитування в Україні став динамічно розвиватися 2020 року, у період карантинних обмежень, пов'язаних із боротьбою з поширенням вірусу COVID-19. У цей час доходи значної частини українців впали, і банки почали суворіше і ретельніше підходити до питання надання споживчих кредитів. Люди, навіть ті, що мають хорошу кредитну історію, могли отримати відмову у фінансуванні, що в разі сильної необхідності змушувало їх звертатися до операторів ринку онлайн мікрокредитування в Україні.

Можливо, вам буде цікаво ознайомитися з описом готового аналізу ринку блокчейн-технологій у світі або, наприклад, аналізу світового ринку криптовалют.

Початок широкомасштабної агресії Росії справив деструктивний вплив на ринок онлайн мікрокредитування в Україні. Споживча аудиторія мікрофінансових організацій скоротилася, а ризики зросли настільки, що вони стали частіше відмовляти в кредитах потенційним клієнтам. Так, МФО перестали кредитувати переселенців, які виїхали за кордон, жителів прифронтових районів і українців на окупованих територіях. Частка відмов у наданні мікрокредитів зросла з 10% до великої війни до 50% на момент проведення маркетингового дослідження.

Кількість суб'єктів ринку онлайн мікрокредитування в Україні скоротилася з 935 на початок 2022 року до 629 на липень 2023-го.

У 2023 році ринок онлайн мікрокредитування в Україні демонстрував ознаки відновлення ємності. За перші дев'ять місяців року надано близько 6 млн мікрокредитів на суму 29,1 млрд гривень. Ця сума перевищила показник усього 2022 року, але в 1,8 раза менша за обсяг мікропозик, виданих за перші три квартали 2021 року.

Подальший розвиток ринку онлайн мікрокредитування в Україні залежить від міграційних процесів, ситуації в економіці країни та на полях битв. Новий період зростання ринку онлайн мікрокредитування в Україні можливий після закінчення воєнних дій і повернення в країну населення.

Детальні дані про стан даної сфери бізнесу, її інвестиційний потенціал з урахуванням наявних ризиків і бар'єрів можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку онлайн мікрокредитування в Україні, розміщеного у магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок послуг оформлення посвідки на проживання в Словаччині

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами