Ринок гурме-шоколаду в Україні вивчався компанією Pro-Consulting в квітні 2021 року. Маркетингове дослідження ринку охоплює такі товари, як крафтовий шоколад і вироби з нього з додаванням інших інгредієнтів. Звіт про вивчення ринку містить показники виробництва, імпорту, експорту та споживання цільової продукції, огляд діяльності основних операторів, виявлені фактори впливу і тенденції розвитку даного напрямку бізнесу. Готовий аналіз ринку гурме-шоколаду в Україні можна придбати на сайті компанії.
Ринок гурме-шоколаду в Україні, як і в будь-якій країні світу, відноситься до категорії ринків товарів розкоші, він залежить від таких параметрів національної економіки, як:
Прочитайте також про ринок вафель в Україні
Елітний крафтовий шоколад виготовляється з какао-бобів, які імпортуються в Україну з тропічних країн, в основному з Кот-д'Івуару і Гани. Озираючись на історію виникнення ринків гурме-шоколаду на європейському континенті, можна побачити, що перш за все шоколад і вироби з нього з'явилися в державах, які першими колонізували тропічні регіони земної кулі і які отримали вільний доступ до какао-бобів. До таких країн - піонерів світового ринку гурме-шоколаду відносяться Бельгія, Німеччина, Іспанія та Італія.
Моніторинг ринку гурме-шоколаду в Україні дозволив виявити фактори, що впливають на ціну какао-бобів в нашій країні, а значить і на продукцію ринку в цілому. До таких факторів належать:
У 2020 році було зафіксовано зростання за обома зазначеними параметрами в середньорічному вираженні в порівнянні з 2019-м.
В Україні зріс попит на шоколад - коментар Pro-Consulting. UBR.ua
На міжнародний ринок какао-бобів помітний вплив робить зміна клімату на території країн-виробників. Нестандартний режим температури і вологості знижує врожай і навіть сприяє загибелі дерев. В даний час активно ведуться селекційні та генетичні дослідження з метою виведення більш стійких до кліматичних змін гібридів шоколадних дерев.
Аналіз ринку гурме-шоколаду в Україні проводився в двох основних сегментах видів продукції:
Особливістю першої групи товарів є те, що шоколад в них служить основою, а інші інгредієнти - доповненнями з незначною часткою в загальному обсязі. У шоколадних же виробах - цукерках, батончиках, драже - основу складають наповнювачі, такі як горіхи, фрукти, ягоди, а шоколад є оболонкою або прикрасою, хоча і може займати в виробі значну масову частку.
На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку гурме-шоколаду (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою дослідження ринку. Pro-Consulting може проаналізувати ваш ринок за аналогічною структурою
За результатами дослідження ринку гурме-шоколаду в Україні зафіксовано зростання його обсягу в 2019-2020 роках. У нашій країні представлена як продукція вітчизняного виробництва, таки і імпортна (прочитайте про аналіз імпорту). Першу виготовляють кілька українських компаній і безліч невеликих майстерень, що випускають плитки і готові вироби для внутрішнього ринку і частково на експорт. У період, що досліджувався, внутрішнє виробництво на ринку гурме-шоколаду в Україні помітно скоротилося через дії негативних економічних факторів. Деякі виробники перейшли у тіньовий сектор ринку, який займає близько п'ятої частини його загального обсягу. У той же час імпорт на ринок гурме-шоколаду в Україні відчутно зріс, що свідчить про вигідність поставок готової шоколадної продукції в нашу країну.
Ринок халви і східних солодощів в Україні - прочитайте огляд
Аналіз споживчих запитів, що стосуються ринку гурме-шоколаду в Україні, свідчить про те, що пік попиту припадає на переддень новорічних і різдвяних свят, коли шоколадні крафтові вироби купуються в якості подарунків.
Про інші особливості ринку гурме-шоколаду в Україні та перспективи його розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження, яке є доступним в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.
Також ознайомтеся з аналітикою ринку кафе-кондитерських Києва
Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі: