Ринок блочного будівництва в Україні: ще не забуте старе, але на новій основі
2909

Ринок блочного будівництва в Україні: ще не забуте старе, але на новій основі

Ринок блочного будівництва в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 року. Маркетингове дослідження ринку включає розрахунок його потенційної ємності, діючі фактори впливу, перспективи та тенденції розвитку цього будівельного напрямку в нашій країні. Готовий аналіз ринку блочного будівництва в Україні можна придбати на сайті компанії.

На сайті розміщено понад 100 готових аналізів ринків будівництва і будівельних матеріалів - перейдіть в розділ каталогу

Ринок блочного будівництва в Україні в даний час практично відсутній, тому в дослідженні йдеться про перспективи його появи і розвиток з урахуванням поточного стану справ у вітчизняній будівельній галузі. Зведення будинків з об'ємних блоків, попередньо зроблених на заводі залізобетонних виробів, активно розвивалося на території колишнього Радянського Союзу починаючи з 60-х років минулого століття. У той час були розроблені такі види блоків, як цільно зформовані кімнати, санвузли, кухні, сходові марші та площадки з повною обробкою, ліфтові блоки.

Перевагами блочного будівництва є:

  • виробництво в заводських умовах за стандартизованими технологіям, що дозволяє максимізувати якість і виключити вплив зовнішніх факторів, присутніх на будмайданчику;
  • скорочення обсягу монтажних робіт;
  • зменшення часу, необхідного на зведення будівлі;
  • більш висока екологічність процесу будівництва.

Можливо, вам буде цікаво прочитати огляд ринку «розумного будинку» в Україні

До недоліків ринку блочного будівництва можна віднести:

  • необхідність використання транспорту та будівельної техніки з великою вантажопідйомністю;
  • складність транспортування важких і великогабаритних блоків в міських умовах;
  • великі вкладення фінансових коштів до початку будівництва;
  • однотипний дизайн та неможливість перепланування квартири.

Технології блочного будівництва, які використовувались в минулому столітті на ринку були недостатньо розвинені для повної реалізації його переваг, тому до 90-х років будівельна галузь зосередилася на монолітно-каркасному способі зведення будівель. В даний час ринок блочного будівництва знаходиться на етапі відродження на новому технологічному рівні.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - по ній можна проаналізувати будь-який ринок

Моніторинг будівельного ринку України в період, що досліджувався, свідчить про його динамічний розвиток в 2019 році з невеликим спадом в 2020-м через введення карантинних обмежень.

Найбільш сильно криза минулого року позначилась на сегменті будівництва житлових будинків. Крім пандемії коронавірусу, на нього негативно вплинули банкрутства великих забудовників, таких як Укрбуд і Аркада. В результаті площа житла на початку будівництва в 2020 році була на 65% меншою, ніж роком раніше. В основному продовжують будуватися об'єкти, розпочаті у попередні періоди.

Також вам знадобиться огляд ринку торговельної та офісної нерухомості в Києві

Аналіз ринку будівництва в Україні показує, що ще одним негативним чинником, що вплинув на обсяг введення житла в експлуатацію в 2020 році, стала невдала реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції. Ця структура була ліквідована навесні минулого року, а її функції розподілені між трьома іншими суб'єктами. Оскільки відповідний закон не був прийнятий, процес видачі ліцензій на будівництво і введення в експлуатацію житлових будинків значно ускладнився.

На сайті доступний готовий аналіз ринку блочного будівництва в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою звіту

Разом з тим, оскільки реформування торкнулося і Реєстру будівельної діяльності, який перенесений на новостворений Портал державної електронної системи в сфері будівництва, остаточні дані за 2020 рік можуть бути актуалізовані і змінитися в позитивну сторону.

Також прочитайте про ринок модульних будівель в Україні

Маркетингове дослідження ринку блочного будівництва в Україні дозволило виділити наступні тенденції його перспективного розвитку:

  • скорочення сегменту будівництва житла економ-класу;

Зведення економ-житла стає все більш невигідним для забудовників у зв'язку з ростом собівартості будівельних робіт і підвищенням вимог до якості новобудов з боку покупців. Застосування нових технологій блочного будівництва з найкращим співвідношенням ціна-якість здатне відродити інтерес до економ-сегменту, оскільки по його ціні можна побудувати блочне житло, що відповідає класу «комфорт».

Ознайомтеся з оглядом ринку житлової нерухомості Києва

  • підвищення попиту на заміські і малоквартирні будинки: котеджі, таунхауси і тому подібні;

Продукція ринку блочного будівництва може використовуватися для будівництва одно-, двоповерхових будинків, забудови виділених ділянок котеджами і будинками.

  • зростання інвестицій в нерухомість;

В Україні не так вже й багато сфер для інвестування коштів з метою їх збереження та примноження. Довіра до банків невисока, ринок цінних паперів недостатньо розвинений, тому обсяги вкладень в нерухомість підвищуються. Поява ринку блочного будівництва призведе до зниження ризиків і збільшення швидкості повернення інвестицій, в той же час вигідність вкладення коштів у придбання блочної нерухомості буде невисокою.

Детальніше про дану сферу бізнесу читайте в звіті про аналіз ринку блочного будівництва в Україні, розміщеному в онлайн-магазині Pro-Consulting.

Також вам знадобиться огляд експертного опитування по ринку нерухомості в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

Дата розміщення: 18.06.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами