Ринок біологічно активних добавок в Україні: їжа, що схожа на ліки
4799

Ринок біологічно активних добавок в Україні: їжа, що схожа на ліки

Ринок БАД (біологічно активних добавок) в Україні досліджено компанією Pro-Consulting в березні 2020 року з метою визначення його поточних параметрів, факторів впливу і переважаючих трендів, побудови прогнозів розвитку даного ринку на середньострокову перспективу. Готовий аналіз ринку БАДів можна придбати в онлайн магазині на сайті компанії.

Ринок біологічно активних добавок в Україні заповнений як вітчизняною, так і імпортною продукцією з переважанням останньої.

Можливо вам також буде корисна аналітика з анотації до готового дослідження фармацевтичного і аптечного ринку України (2020 рік)

Хоч біологічно активні добавки і не є ліками, а відносяться до продуктів харчування, на українському ринку вони присутні в основному в лікарській формі - капсули, гранули, таблетки, екстракти, порошки тощо. Частка БАДів в харчовій формі - карамельки, льодяники, чаї, сиропи та ін. - в 2019 році становила близько 28% від загального обсягу ринку.

Також вам буде цікавий матеріал про фармацевтичний ринок України

Вітчизняне виробництво біологічно активних добавок в досліджуваний період мало тенденцію до зростання. Так, в 2018 році вона збільшилася на 23%, а в 2019-му - на 8,3% в порівнянні з попередніми періодами.

В результаті аналізу ринку БАДів були виділені наступні основні фактори впливу:

  • рівень доходів населення; попит на БАДи, які не є продуктами першої необхідності, підвищується з ростом доходів;
  • поширення ідей здорового харчування;
  • сезонність попиту; біологічно активні добавки більше купують в зимово-весняний період, коли зменшується пропозиція натуральної вітамінної продукції - зелені, ягід, овочів і фруктів;
  • вдосконалення технологій виробництва БАДів, завдяки чому добавки стають більш ефективними.

У нас на сайті ви можете ознайомитися зі структурою готового аналізу ринку БАДів України

Серед проблем ринку біологічно активних добавок в Україні можна відзначити застарілу нормативну базу, яка регулює його на державному рівні. Зокрема, доцільно прирівняти БАДи до лікувальних препаратів для того, щоб лікарі могли давати рекомендації по їх застосуванню. Правильність такого підходу підтверджується позитивним досвідом західних країн.

За результатами аналізу ринку БАДів в Україні можна прогнозувати його подальший розвиток після відновлення економіки від наслідків карантинних обмежень.

Якщо у вас є ще пару хвилин, прочитайте ще один матеріал про результати аналізу ринку медичних послуг і ринок фармацевтики України

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами