Розвинені європейські країни як основний двигун розвитку галузі СЕС
2095

Розвинені європейські країни як основний двигун розвитку галузі СЕС

Розвинені європейські країни, такі як Польща, Німеччина, Італія, Іспанія та Франція є найбільшими ринками сонячної електроенергії у світі. Цьому переважно сприяє дефіцит енергоресурсів у Європі, відповідний клімат, активізація політик зниження вуглецевого сліду в ЄС, а також запровадження країнами програм надання стимулів для розвитку ВДЕ на державному рівні.

Лідером галузі залишається Німеччина із встановленою потужністю 59,9 ГВт у 2021 році. У країні дуже розвинений сектор сонячної енергетики для споживання домогосподарствами, а великомасштабна комерційна сонячна енергетика — нова тенденція на німецькому ринку. У секторі наземних сонячних електростанцій переважають великі проекти, потужністю від 150 до 500 МВт. Метою уряду в рамках енергетичної стратегії є 200 ГВт сонячної енергії до 2030 року.

Аналіз ринку СЕС у країнах Центральної та Західної Європи (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку.

Слід зазначити, що Польща продемонструвала зростання обсягу виробітку електроенергії станом на кінець 2020 року на 28% - до 3,1 ГВт, з 2,5 ГВт у 2019 році, будучи «новачком» у галузі та встановивши перші потужності наприкінці 2019 року. На кінець 2021 року обсяг збільшився вдвічі порівняно з початком року і склав 6,3 ГВт. За даними польського дослідницького інституту Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO), очікується, що це зростання прискориться протягом цього десятиліття і підштовхне польський фотоелектричний ринок до 30 ГВт робочої потужності до 2030 року.

Також прочитайте про особливості розвитку галузі СЕС на Балканському півострові.

Другим найбільшим ринком сонячної енергетики у Європі є Італія. Вироблення сонячної енергії в країні в 2021 році склало 22 ГВт. При цьому, порівняно з лідером, Німеччиною, існує значний розрив у встановленій та планованій потужності між цими країнами. Метою уряду Італії в рамках енергетичної стратегії є 50 ГВт встановленої потужності до 2030 року, що становить одну четверту від аналогічної мети Німеччини.

Іспанія стала одним із найпривабливіших місць для іноземних інвесторів у галузі відновлюваних джерел енергії завдяки «зеленій» політиці держави та рівню інсоляції. На даний момент країна знаходиться на 3 місці в ЄС за рівнем виробітку сонячної енергії, що становить 17,9 ГВт, включаючи додану за рік - 3,8 ГВт.

Готовий аналіз ринку СЕС для власного споживання в Україні (2020 рік) – Pro-Consulting актуалізує цей чи будь-який інший звіт за вашим запитом.

Вироблення сонячної енергії у Франції станом на 2021 рік склало 13,2 ГВт. Країна повинна генерувати понад 3 ГВт сонячної енергії на рік, щоб досягти своєї мети у 31-44 ГВт до 2028 року. Електроенергія з відновлюваних джерел країни просувається за допомогою пільгового тарифу, надбавкового тарифу, а також за допомогою проведення тендерів на визначення рівня надбавки до тарифу. Крім того, передбачено податкові пільги. У середньому темпи приросту з 2020 по 2021 роки для Франції, Італії та Іспанії склали 3-4%.

Понад 2000 готових аналізів ринків світу та України – перейдіть до каталогу та знайдіть звіт по своєму ринку.

На діаграмі представлені прогнозні показники ринку наземних СЕС у розвинених європейських країнах у 2022-2026 роках.

Прогнозні показники ринку сонячної енергетики (розвинені країни ЄС) у 2022 – 2026 роках

У розвинених європейських країнах проглядається тенденція до збільшення темпів зростання в наступні роки, як за рахунок незмінних лідерів галузі, так і нових гравців, що швидко розвиваються. Серед розвинених європейських країн найбільший темп приросту в галузі очікується у Польщі, як у «новачка» галузі із досить швидкими темпами розвитку та реалізації нових проектів. Для інших країн регіону прогнозується стабільний розвиток на одному рівні, з невеликим відривом Німеччини за рахунок тенденції на будівництво великомасштабних СЕС для досягнення мети вироблення 200 ГВт сонячної енергії до 2030 року.

Рекомендуємо матеріал: СЕС як можливість часткового переходу на чисту енергетику у країнах регіону Gulf.

Джерело: Pro-Consulting

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами