Країни Європейського Союзу в останнє десятиліття активно ведуть політику щодо стимулювання виробництва електроенергії з чистих джерел та переходу до зеленої економіки в цілому на тлі низької ресурсозабезпеченості регіону, а також необхідності зниження «вуглецевого сліду». У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну і запровадженням відповідних санкцій в енергетичній сфері стосовно рф, питання про енергонезалежність регіону постало особливо гостро.
Готовий аналіз ринку СЕС у Балканських країнах (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою готового звіту по риннку
Балканські країни є регіоном із добрим потенціалом для виробництва сонячної енергії за рахунок досить високого сонячного випромінювання. На даний момент у Балканських країнах найпопулярнішими видами отримання енергії з ВДЕ є вітроенергетика та гідроенергетика, а сонячна енергетика лише розвивається. Сонячні електростанції, що діють, мають тільки такі країни, як Румунія, Болгарія та Греція. При цьому останні три роки на Балканському півострові реєструється все більша кількість проектів з будівництва наземних сонячних електростанцій.
Найстрімкіше зростання в галузі сонячної енергетики в цьому регіоні очікується для таких країн, як Греція, Хорватія та Румунія.
Також цікаво: Готовий аналіз ринку СЕС у країнах регіону Gulf (2022 рік)
Лідером за кількістю проектів, що розробляються в галузі будівництва наземних СЕС у Балканському регіоні, є Греція. Загалом заплановано близько 500 проектів, хоча на даний момент у країні діє одна сонячна електростанція. У Греції сьогодні найбільш розвиненою є вітроенергетика, але при цьому уряд країни проводить політику стимулювання інвестицій у СЕС, а експерти прогнозують значне зростання галузі найближчими роками.
Хорватія є однією з європейських країн із найвищим потенціалом для розвитку галузі сонячної енергетики. Також у цій країні планується будівництво найпотужнішої сонячної електростанції – 950 МВт.
Більше 2000 готових аналізів ринків України та світу – перейдіть до каталогу Pro-Consulting – знайдіть звіт по своєму ринку
У Румунії сьогодні функціонує 9 наземних сонячних електростанцій, у діапазоні потужності від 20 до 60 МВт – найбільша кількість станцій у регіоні. Однак, оскільки на сьогодні в країні існують питання з перевантаженістю мережі, запуск нових СЕС та відповідне зростання сектора можливе лише при вирішенні цієї проблеми.
Найбільш інноваційний підхід до будівництва сонячних електростанцій було впроваджено в Албанії. За рахунок великої берегової лінії та кількості водойм у країні найбільше з ВДЕ розвинена гідроенергетика. Нестандартний підхід до будівництва СЕС полягає в контакті станції з водою, що охолоджує сонячні модулі та підвищує їхню продуктивність. Сонячні станції встановлені на плавучих блоках діаметром 70 метрів з якірними системами, які є гідроеластичною. На кожній платформі знаходиться сонячна електростанція потужністю 500 кВт.
Також на тему: Готовий аналіз ринку СЕС у країнах Центральної та Західної Європи (2022 рік)
Найменш активною у розвитку власної галузі сонячної енергетики є Словенія. Наземні СЕС країни представлені в діапазоні потужності до 10 МВт, а будівництво потужніших СЕС на даний момент не заплановано. У Північній Македонії та Боснії на стадії розробки знаходяться лише кілька проектів невеликої потужності, а в політиках цих держав акцент робиться на інші види традиційних та відновлюваних джерел.
Загалом у країнах Балканського півострова галузь будівництва наземних сонячних електростанцій має тенденцію до розвитку, а її зростання найближчими роками безпосередньо залежатиме від політики, що проводиться в державах. Серед загроз розвитку галузі можна виділити орієнтацію окремих держав на інші джерела ВДЕ, довгострокові контракти на постачання викопного палива, а також уповільнене вирішення проблем на інфраструктурному та законодавчому рівнях.
Аналіз ринку СЕС для власного споживання в Україні (2020 рік) – дане чи інше дослідження ринку може бути актуалізовано Pro-Consulting за вашим запитом
Джерело: Pro-Consulting