Карантину вже рік: як його пережили українські ФОП
1631

Карантину вже рік: як його пережили українські ФОП

З початку пандемії українці регулярно бачать в новинах повідомлення про падіння ВВП в країні. Головна причина - карантин, через який в Україні скоротилася ділова активність. Пройшов вже рік, можна підвести підсумок і подивитися, наскільки ж знизилася ця сама ділова активність, і як взагалі бізнес прожив бурхливий 2020-й.

Аналітична компанія YouControl опублікувала дані про закриття і відкриття бізнесів за минулий рік. І хоча з початку карантину самі підприємці прогнозували закриття більше половини мікро- і малих підприємств, в реальності все було не настільки апокаліптичним. Більш того, українці не боялися відкривати і нові підприємства.

Що відбувається з ФОП?

Улюблена в українців форма підприємницької діяльності - фізична особа-підприємець (ФОП). У 2020 році в Україні зареєстрували 247,5 тисячі ФОП, що майже на 5% менше, ніж роком раніше.

Найбільше ФОП зареєструвалися в лютому, а найменше - в квітні, тобто відразу після введення локдауну. Тоді зареєструвалися 8549 підприємців, що стало найнижчим показником за останні 4 роки. Однак українці, схоже, швидко пристосувалися до нових реалій, і вже в наступному місяці таких провалів не було.

Експерти радять враховувати і те, що деякі сфери, навпаки, виграли від «закриття» країни. Перш за все мова йде про сервіси доставки, а ці компанії часто оформляють своїх працівників як ФОП. Цей сегмент ріс і раніше, але в минулому році розвивався куди більш активно.

«Якщо в 2017 році їх частка становила близько 1,3%, то в 2019-му - понад 5% від роздрібного товарообігу. За 2020-й загальна ємність ринку продуктової доставки може скласти до 50 млрд грн», - кажуть в аналітичній компанії Pro-Consulting.

Почитайте аналітику ринку доставки продуктів в Україні

Джерело: Hromadske TV

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами