Як оздоровити українське суспільство? Уряд має план
2742

Як оздоровити українське суспільство? Уряд має план

Стабільно розвиватися може тільки здорове суспільство, яке живе в сприятливих умовах. Здоров'я громадян будь-якої держави залежить не тільки від рівня організації медичної допомоги, але перш за все від способу життя більшості населення, стану навколишнього середовища і якості продуктів харчування. Завданням держави є створення умов для формування на своїй території максимально сприятливого середовища проживання. З цією метою необхідно стимулювати розвиток позитивних чинників і пригнічувати ті, які негативно впливають на людей. Вітчизняний уряд також працює в цьому напрямку.

На оздоровлення українського суспільства спрямований План заходів щодо неінфекційних захворювань, затверджений розпорядженням Кабміну № 530-р від 26 липня 2018 року. В результаті його виконання, в нашій країні повинна покращитися медико-демографічна ситуація і зменшитися смертність від раку, діабету, серцево-судинних і хронічних респіраторних хвороб.

Сам документ дуже об'ємний і охоплює багато напрямків роботи. Тут і проведення інформаційних кампаній з розповсюдження ідей здорового способу життя та правильної поведінки серед різних груп населення, і впровадження відповідних освітніх програм, і вдосконалення національного законодавства. Останній напрям найцікавіше, так як буде безпосередньо впливати на економіку.

Перш за все постраждають ринки алкогольної і тютюнової продукції. Для того, щоб люди менше пили і курили, уряд запланував підвищувати акцизи на ці види товарів. Буде приділено увагу і продуктам з підвищеним вмістом солі, цукру і насичених жирів. Їх обкладуть додатковими податками, обмежать відповідну рекламу і не допускатимуть до дитячих столові. Зелене світло загориться більш корисним продуктам харчування, наприклад, різним йогуртам.

Планом також передбачено надання сприяння підвищенню рухової активності українців. У містах будуть будуватися нові спортивні майданчики, басейни, велосипедні та бігові доріжки, рекреаційні зони. На хвилі поширення моди на активний спосіб життя прогнозується зростання попиту на послуги фітнес-центрів.

Виконання цих та інших заходів відповідно до прийнятого Плану має на третину зменшити передчасну смертність від неінфекційних захворювань до 2030 року. Передбачається, що до цього часу зловживання алкоголем знизиться на 10%, поширеність куріння - на 18,5%, споживання солі - на 30%. Завдяки проведенню просвітницьких кампаній, на 25% зменшиться смертність на дорогах, припиниться зростання захворюваності на ожиріння і діабет, а фізична активність українців підвищиться на 10%.

Описані вище заходи не є ініціативою тільки уряду України, а вписується в глобальну стратегію сталого розвитку, схвалену ООН. Подібні дії проводяться або плануються в багатьох розвинених країнах, зокрема в Євросоюзі та США. Адже в якісного життя, здоров'я і довголіття зацікавлене все населення нашої планети.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 06.08.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами