Київ став одним з небагатьох українських міст, наявне населення якого за останні роки зросло. У минулому році це зростання склало 0,3%, а в позаминулому 0,7%. Збільшення кількості киян відбулося за рахунок переїзду українців з інших регіонів.
Жінок в столиці більше ніж чоловіків. У сильної статі в середньому менша тривалість життя через більш важкі умови роботи і широке поширення шкідливих для здоров'я звичок. У віковій категорії старше 40 років частка чоловіків має тенденцію до ще більшого скорочення.
Незважаючи на зростання столичного населення, прибуток київських закладів охорони здоров'я у 2017 році зменшився на 10,9% в порівнянні з роком раніше, а кількість збиткових зросла на 3,4 відсоткових пунктів, з 30,2% до 33,6%.
Про поганий стан справ в охороні здоров'я столиці говорить і середня зарплата штатних працівників галузі. У минулому році вона була однією з найменших в місті і склала 6972 грн.
Основними проблемами, які заважають ринку медичних послуг Києва успішно розвиватися, є відсутність у людей довіри до державної системи охорони здоров'я і нестача у них же грошей для того, щоб переключитися на приватний медичний сектор.
Незважаючи на те, що бюджетні витрати на медицину в Україні два роки поспіль зростають значними темпами, це поки не дуже позначається на загальному стані галузі. Згідно з результатами дослідження The Legatum Institute, наша країна в минулому році перебувала на 135 місці з 148 можливих за рівнем процвітання в сфері охорони здоров'я. Особливо вказується на зниження рівня вакцинації дітей через недовіру батьків до якості вакцин.
Ситуація може бути поліпшена після успішного завершення в країні медичної реформи. Уже в 2018 році на діяльність Національної служби здоров'я виділено понад 8 млрд гривень, які будуть спрямовані на фінансування послуг первинної медичної допомоги. Ці гроші надійдуть до медустанов, які безпосередньо працюють з пацієнтами.
Ще одним каталізатором розвитку столичного медичного ринку є збільшення доходів населення. Адже медична допомога протягом року потрібна в 98,9% київських сімей. За даними Держстату, в минулому році в 28,4% сімей не змогли знайти коштів на придбання необхідних ліків та медприладів.
За результатами дослідження ринку медичних послуг Києва можна прогнозувати збільшення його обсягу в разі продовження зростання добробуту киян. Хороший потенціал має приватний сектор через кращу якість послуг, що надаються і більшу довіру до нього населення. Перспективи державної системи охорони здоров'я будуть зрозумілі після отримання перших результатів її реформування.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: