Якість життя - поняття відносне: Україна в порівнянні з іншими країнами
5292

Якість життя - поняття відносне: Україна в порівнянні з іншими країнами

Україна - потенційно дуже багата країна. Кліматичні умови, географічне положення, запаси поновлюваних і невідновлюваних ресурсів дозволяють нам розраховувати на високий рівень життя. Однак, поки ці розрахунки не виправдовуються. Протягом незалежності щось постійно заважає країні надовго відірватися від економічного дна. Ось і сьогодні Україна тільки почала оговтуватися від наслідків чергової кризи.

Багато що змінилося - почитайте про наслідки COVID-19 для ключових галузей економіки України

Держстат нещодавно опублікував показники соціально-економічного розвитку нашої країни за перші сім місяців 2018 року. Динаміка переважно позитивна. Реальний валовий внутрішній продукт збільшився на 3,1% в порівнянні з таким же періодом минулого року. Ще більше зросла реальна зарплата - на 12,4%. Правда, споживчі ціни також підвищилися, але 3,6% - це все-таки не торішні 13,7% і тим більше не 43,3% 2015 го.

Прочитайте про бізнес-ідеї, пов'язані з внутрішнім туризмом

Загалом, є привід для оптимізму, проте хочеться подивитися на свою країну з боку. Зрозуміти, як вона виглядає серед інших держав. Допомогти в цьому може база даних Numbeo, що містить інформацію за показниками рівня життя в багатьох країнах світу. Звернувшись на даний сайт, можна дізнатися, що Україна належить до країн найнижчою вартістю проживання. Ми займаємо за цим параметром 112 місце з 117 можливих. На європейському континенті дешевше ніж у нас, можна жити тільки в Косово. Інші країни з менше вартістю життя - Єгипет, Туніс, Індія і Пакистан.

Також пропонуємо прочитати статтю про ринок медичних послуг і ринок фармацевтики України

Невеликі, у порівнянні з іншими державами, ціни - це звичайно добре, але для повноти картини варто порівняти і купівельну спроможність населення. Порівняли, і виявилося, що вона також одна з найнижчих серед країн, які увійшли до рейтингу. Україна займає за купівельною спроможністю 64 місце з 66-ти. А за загальним індексом якості життя - 60-е з тих же 66-ти. Гірше нас живуть тільки в Бразилії, Китаї, Філіппінах, Ірані, В'єтнамі та Єгипті. Як бачите, серед країн Європи - ми за якістю життя поки на останньому місці так само, як і за рівнем купівельної спроможності населення. Тому люди з європейськими зарплатами відчувають у нас себе економічно значно краще, ніж де б то не було в Європі.

Впевнені, вам будете цікава стаття про ринок хлібобулочних виробів в Україні

Наприклад, візьмемо для порівняння України та Данії, у якій найвищий рейтинг якості життя в світі. За рівнем купівельної спроможності населення Данія - десята на планеті і п'ята в Європі. Отже, середня зарплата в Копенгагені майже в 9,5 разів вище київської - 95 тис. Грн проти 10 тис. Грн. Але за комунальні послуги данцеві потрібно заплатити на 3 тис. Гривень більше ніж українцю - 5,5 тис. Проти 2,5 тис. (Для порівняння взята квартира площею 85 м2). Дорожче жителю Данії обходяться всі продукти харчування: молоко коштує 35,2 грн за літр (у Києві - 22,7 грн), яйця - 104,2 грн за дюжину (у нас - 32 грн), куряче філе - 324,6 грн ( 90 грн), яловичина - 405,2 грн (131,2 грн), помідори - 87 грн за кілограм (35,7 грн). У тому ж дусі і за всіма іншими товарам. Вечеря на двох в середньому ресторані (три страви) обійдеться в Копенгагені 2,6 тис. Грн, у нас можна вкластися в 500 грн. Навіть купити новий автомобіль у них коштує приблизно в два рази дорожче, хоча ціни на бензин відрізняються не так сильно (47,1 грн за літр проти наших 29,6 грн).

Також вам буде цікаво почитати про ринок молочних продуктів в Україні

Загалом в Данії все дорожче, але купити вони на свою зарплату можуть більше, тому і живуть краще. Це без урахування таких важливих показників, як безпека, охорона здоров'я, екологія та інших. Найкращим для нас варіантом був би наступний: мати зарплати, як у Данії, а ціни, як зараз в Україні. Але, на жаль, це утопія, а прагнути потрібно до встановлення прийнятного співвідношення між прибутковими та видатковими статтями. Тоді і жити стане легше і веселіше.

 Пропонуємо Вам ознайомитися з ситуацією на ринку ковбасних виробів в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами