Аналіз ринку колекторських послуг України. 2018 рік

Аналіз ринку колекторських послуг України. 2018 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Березень 2018 року
Кількість сторінок: 19, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 1
Таблиць: 7
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: російська
7950 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Сьогоднішня ситуація в країні сприятливо впливає на розвиток колекторського бізнесу в Україні. Згідно з даними Національного банку України на 01.01.2018 кредитний портфель українських банків становив 1090,9 млрд. грн., з яких частка непрацюючих склала 54,5%. Також зростає заборгованість українців за газопостачання, централізоване опалення та гаряче водопостачання, за утримання будинків і прибудинкових територій, за централізоване водопостачання та водовідведення, за вивезення побутових відходів, за електроенергію.

 

Інформація про обсяги та види фінансових послуг, наданих фінансовими компаніями, крім послуг з управління ФФБ і ФОН, млн. грн.
Джерело: дані Національної комісії регулювання небанківських фінансових послуг України

 

В даний час колекторські служби працюють як з великими позиками, так і з невеликими беззаставними боргами. Співпраця з такою організацією є більш вигідною для банку, ніж утримувати власний штат співробітників, що будуть виконувати дану роботу. Крім цього банки можуть продавати права на стягнення заборгованості, що дозволяє їм швидше повернути кошти в обіг банку і поліпшити їх фінансовий стан.

На поточний момент в Україні немає відповідного закону, який би регулював роботу колекторских служб. Однак розроблений законопроект, який би регулював ринок колекторських послуг. На даний момент він знаходиться на стадії розгляду у Верховній Раді України. Він буде встановлювати способи взаємодії між кредитором, особою, що безпосередньо займається поверненням заборгованості і контактує з боржником, щоб забезпечити баланс захисту прав і законних інтересів усіх учасників даних відносин.

За умови, що банк є неплатоспроможним і проходить процедуру виходу з ринку, реалізація прав на стягнення боргів проходить на відкритих аукціонах - класичних і голландських.

З квітня 2016 року стартували тестові аукціони з продажу прав стягнення і майна банків на електронному майданчику «ProZorro.Продажі». Після успішно проведених тестів, а також позитивного досвіду роботи системи «ProZorro» було прийнято рішення про проведення всіх аукціонів на електронному майданчику «ProZorro.Продажі» з лютого 2017 року.

В даному дослідженні проаналізовано кредитні портфелі українських банків за класами і позичальникам, визначені способи покупки боргів колекторами, а також способи співпраці з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, надана інформація про результати проведених торгів з продажу прав вимог за кредитом.

Детальний зміст:

1. Фінансові показники компаній, які займаються стягненням платежів в Україні (інформація згідно поданої звітності від підприємств): перелік компаній, регіон/адреса, кількість зареєстрованого персоналу, фінансова звітність за 2016 рік
2. Розподіл кредитів, наданих фізичним та юридичним особам за підсумками 2017 року у розрізі банків в Україні (перелік банків, обсяги по класах)
3. Способи покупки боргів колекторами в Україні. Аналіз тендерів, проведених фондом гарантування вкладів в 2016 та 2017 роках (кількість проведених тендерів, а також відібрані особи, обрані фондом для стягнення простроченої заборгованості позичальників та інших боржників банку)

Перелік таблиць:

1. Характеристика компаній, що займаються стягненням платежів в Україні станом на 01.01.2017 (відсортовано за ЧП спаданням)
2. Характеристика компаній, що займаються стягненням платежів в Україні станом на 01.01.2017 (відсортовано за кількістю зареєстрованого персоналу за спаданням)
3. Розподіл кредитів, наданих фізичним особам за обсягами і класами станом на 01.01.2018, млн грн
4. Діапазони значень коефіцієнта PD боржника - юридичної особи
5. Розподіл кредитів, наданих юридичним особам за обсягами і класами станом на 01.01.2018, млн грн
6. Інформація про обсяги та видах фінансових послуг, наданих фінансовими компаніями, крім послуг з управління ФФБ і ФОН, млн грн
7. Перелік компаній за напрямом «стягнення простроченої заборгованості позичальників та інших боржників банку», які були відібрані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на 27.02.2018

Перелік графіків і діаграм:

1. Процедура проведення голландського аукціону в системі «ProZorro.Продажі»

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами