Розвиток альтернативних джерел енергії дуже популярний в сучасному світі, а також в Україні. Цьому сприяє зростання цін на поновлювані джерела енергії, невизначеність із поставками газу, а також підвищення вартості енергетичних ресурсів.
Основною тенденцією розвитку сонячної енергетики є різке збільшення потужностей сонячних станцій в 2013 році, а також поступове відновлення даного показника після спаду в 2016 році.
Активний розвиток ринку сонячної енергетики в Україні припав на 2008 рік - період, коли на законодавчому рівні були прийняті «зелені» тарифи, а також здійснювалося будівництво СЕС, перша з яких з'явилася в Криму в 2010 рік. Трохи пізніше, в 2012 році, також активно почало розвиватися іноземне інвестування в сферу сонячної енергетики. Корінним чином ситуація змінилася в 2013 році під час запуску та інсталяції рекордної кількості сонячних станцій. Подібне зростання стало можливим після прийняття в листопаді 2012 року Закону, який визначає порядок розрахунку місцевої складової, необхідної для отримання «зеленого» тарифу.
Однак в 2014 році ситуація на ринку альтернативної енергетики погіршилася через загальну економічну кризу в країні, а також анексії Криму, на території якого розташований ряд великих сонячних електростанцій. Разом з тим, роком пізніше в галузі знову намітилося зростання після скасування в країні в червні 2015 року вимоги «місцевої складової» для проектів відновлюваної енергетики. Так, в минулому році в експлуатацію було введено 120,6 МВт потужностей об'єктів відновлюваної електроенергетики, що в 4 рази перевищує показники 2015 року. 99 Мвт з них припадають на сонячні електростанції. Більш детально динаміка введення в експлуатацію станцій відновлюваної енергії (в тому числі і сонячних електростанцій) представлена на діаграмі нижче:
В цілому ж, необхідно відзначити, що, незважаючи на зростання частки використання відновлюваної енергетики в Україні, в загальному обсязі виробництва електроенергії на неї припадає навіть менше 1%.