Наш організм являє собою складну біологічну машину. Як і будь-яка машина, він буде надійно працювати тільки за умови належного догляду та харчування. Ця ідея лежить в основі концепції здорового способу життя та існування ринку функціональних напоїв. Все більше українців вживають їх для насичення організму вуглеводами, органічними кислотами, мінеральними речовинами та іншими біологічно активними компонентами, що допомагають йому краще справлятися з навантаженнями і протистояти несприятливим умовам зовнішнього середовища.
Ринок ізотоніків і функціональних напоїв знаходиться в Україні ще на ранньому етапі свого розвитку. Більшість цієї продукції імпортного походження. Знецінення національної валюти призвело до зростання вартості напоїв і скорочення продажів. Так, в 2017 році обсяг цього ринку зменшився на 7%. Разом з тим, той же самий валютний фактор сприяв збільшенню вітчизняного виробництва функціональних напоїв. Він росте, починаючи з 2016 року, і за рахунок цього за підсумками 7 місяців 2018-го зафіксовано збільшення обсягу ринку на 8% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Одною з основних умов розвитку ринку функціональних напоїв в нашій країні є підвищення купівельної спроможності українців. Тому зростання середньої зарплати, що спостерігається в останні роки, дає позитивний сигнал його учасникам.
Щоб оцінити потенціал для розвитку нашого ринку функціональних напоїв досить порівняти їх середнє споживання в Україні - 0,05 літра на людину в рік і в Західній Європі і США - понад 100 літрів.
Зараз сприятливий момент для українських виробників для того, щоб збільшити свою частку на ринку. Для цього необхідно не тільки нарощувати кількісні показники випуску, а й розширювати асортимент. В даний час вітчизняні виробники випускають тільки вітамінні функціональні напої, такі як Aquarte. Інші види даної продукції завозяться з-за кордону. Причому, це не тільки напої в рідкому вигляді, а й сухі суміші для їх приготування, наприклад, Isotonic XXI Power, Isotonic Sea Energy, Isotonic Athletic Nutrition, ISODRINX Nutrend, Hydrate Perform Isostar, ISOTEC Scitec Nutrition, Iso Plus powder Olimp та інші. Основні обсяги поставок йдуть з Польщі, Бельгії та Іспанії.
Купити функціональні напої в Україні можна як в звичайних продуктових супермаркетах - 48% від загального обсягу реалізації, так і в спеціалізованих торгових точках, в тому числі інтернет-магазинах. Окремі види функціональних напоїв можна зустріти навіть на деяких автозаправних станціях.
Аналіз ринку показує, що подальше підвищення добробуту українського населення буде сприяти збільшенню кола споживачів функціональних напоїв і ізотоніків, а значить і зростанню обсягів їхніх продажів. Розвиток внутрішнього виробництва даної продукції дозволить не тільки знизити імпортну складову ринку, але і наростити експорт.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: