Завдяки зростанню попиту на індичину, вирощування індиків на м'ясо стало рентабельним і перспективним видом агробізнесу. Світове поголів'я цієї птиці збільшилося з 100 млн голів у 1970 році до 276 млн - в 2004-му. Випуск м'яса індички на нашій планеті за останні три десятиліття виріс з 1,5 млн тонн до 5,5 млн тонн. Лідерами в цій галузі є США, де виробляється 55% всієї індичатини, Франція - 15%, Англія - 7%, Бразилія - 4%. Сьогодні в Ізраїлі споживається 12 кг м'яса індички на одного жителя, в США - 8 кг, Польщі - 4,5 кг.
Україна значно відстає за споживанням індичатини. У нас цей продукт становить приблизно 1,5% в загальному обсязі споживання пташиного м'яса, і на одного українця його доводиться приблизно 0,2 кг на рік. Разом з тим, в Західній Європі, США та Канаді частка індичатини в балансі м'яса птиці досягає 22-26%.
Вирощування індиків в нашій країні виявилося збитковим в кінці 90-х. Через це різко скоротилося поголів'я цього птаха. Причому, скорочення в основному торкнулося сільгосппідприємства, на яких на початок 2001 року залишилося лише 9 тис. голів. У домашніх господарствах кількість індиків в той період зменшилася лише на 13%. Інтерес до виробництва індичого м'яса в Україні знову ожив з початком економічного зростання і збільшенням доходів населення на початку 2000-х. За десять наступних років індиче стадо на агропідприємствах виросло більш ніж в 42 рази і досягла майже 400 тис. голів.
Рисунок. Динаміка поголів'я індиків в Україні, тис. голів
За даними Державної служби статистики України
Сьогодні в Україні не тільки з'явилися вітчизняні племінні господарства, але і є можливість закуповувати високопродуктивні гібриди (кроси) цього птаха на європейському ринку.
Саме з цим розрахунком фахівцями Pro-Consulting розроблений бізнес-план індюшиної ферми на 16,2 тис. голів. Молодняк для цього підприємства буде закуповуватися у польській компанії Gerczak за ціною 2,1 євро за одного. Для його вирощування необхідно придбати земельну ділянку площею від 3 до 5 га, на якій повинні розміщуватися: виробниче приміщення (розмір - 96х18 м), склади, адміністративний будинок, гараж для техніки, свердловина для води і необхідні комунікації. Планом передбачене придбання і перепрофілювання вже готового сільгосппідприємства або фермерського господарства. Велика кількість відповідних агропідприємств продаються в Черкаській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.
Рентабельність господарства розрахована на рівні 11,9%, іншими словами, в кожному євро доходу буде міститися чистий прибуток майже в 12 центів. Формування прибутку в процесі реалізації бізнес-плану показано на діаграмі.
Рисунок. Формування прибутку
Розвиток виробництва індичатини в Україні дозволить не тільки урізноманітнити стіл наших співвітчизників, а й благотворно вплине на суміжні галузі, такі як комбікормова промисловість. Це дозволить не вивозити з країни фуражне зерно, а використовувати його для відгодівлі птиці на вітчизняних підприємствах.
Компания Pro-Consulting подготовила для Вас короткий перечень готовых проектов на данную тему. Ознакомиться с проектами можно, перейдя по ссылкам: