Дата підготовки: | Квітень 2018 року |
Кількість сторінок: | 6, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 4 |
Таблиць: | 4 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Галузь птахівництва України включає в себе дві основні групи, одна спрямована на виробництво яєць, а інша - на виробництво м'яса птиці. Від напрямку діяльності залежить структура поголів'я і обрані породи птиці в кожному окремому господарстві.
Основою птахівництва в Україні є кури, на них припадає понад 90% поголів'я і 99% яєць, отриманих від домашньої птиці в 2017 році. Ємність ринку яєць в Україні в 2013-2017 рр. залежить в основному від динаміки виробництва, оскільки частка зовнішньої торгівлі невелика.
Виробництво яєць в Україні в 2013-2017 рр., млн. шт.
Джерело: за даними Державної служби статистики України
На зовнішній попит впливає кон'юнктура на ринках інших країн-постачальників і в країнах-споживачах, яка обумовлюється обсягами виробництва і епізоотичною ситуацією, зокрема, пташиним грипом. В Україні теж періодично фіксуються спалахи пташиного грипу, що тягне за собою накладення низкою країн тимчасової заборони на ввезення місцевої продукції.
Імпорт яєць має невеликі обсяги порівняно з експортом. Це пояснюється тим, що яйця імпортуються не для вживання в їжу, а для використання в птахівничих господарствах як поповнення поголів'я (інкубаційні яйця). Таким чином, обсяг поставок в основному залежить від планового збільшення популяції птиці на великих підприємствах, а також загального фінансового стану суб'єктів господарювання в галузі.
В Україні до 2015 року на душу населення припадало 20 яєць в місяць (включаючи споживання яєць в складі інших страв). Однак економічна ситуація останніх років внесла коригування і в 2015-2016 роках цей показник зменшився до 19 штук.
За інших рівних умов, ціни на яйця найбільш високі в період з пізньої осені до середини весни, коли пропозиція на ринку знижується за рахунок скорочення виробництва яєць в домогосподарствах - в цей час кури менше несуться, а частина поголів'я вирізається. Загалом же ціни на яйця найбільше зросли в 2015 році.
Згідно з державними стандартами, курячі яйця ділять на класи і категорії. Класи яєць визначаються вимогами до характеристик білка, жовтка і повітряної камери, а також до чистоти і окрасу шкаралупи. В Україні використовується поділ на клас «екстра», А, В, столові, дієтичні і охолоджені яйця Різні класи мають різний термін зберігання. Найбільш жорсткі вимоги пред'являються до дієтичних яєць. На категорії яйця поділяють відповідно їх масі - добірні, вищої, першої, другої категорії і дрібні.
У представленому огляді ринку яєць наведені дані про чисельність поголів'я свійської птиці, обсяги виробництва, імпорту і експорту яєць, географічних напрямках ЗЕД в 2017 році, а також індекси цін в 2013-2017 роках.
1. Ємність і тенденції ринку яєць в Україні
2. Виробництво яєць в Україні
3. Зовнішня торгівля яйцями в Україні
4. Споживання яєць в Україні
5. Висновки і прогнозні тенденції
1. Основні показники ємності ринку яєць в Україні в 2013-2017 рр., тис. тонн
2. Динаміка експорту яєць з України в 2013-2017 рр., в натуральному вираженні, млн шт.
3. Динаміка імпорту яєць в Україні в 2013-2017 рр., в натуральному вираженні, млн шт.
4. Індекси цін на яйця в Україні в 2013-2017 рр. по відношенню до попереднього року
1. Поголів'я птиці в Україні в 2013-2017 рр., млн голів
2. Динаміка виробництва яєць в Україні в 2013-2017 рр., в натуральному вираженні, млн шт.
3. Географічні напрямки експорту яєць з України в 2017 р., в натуральному вираженні, %
4. Географічні напрямки імпорту яєць в Україні в 2017 р., в натуральному вираженні, %