Що в українських засіках? Про врожай і динаміку експорту зернових в 2017 році
3005

Що в українських засіках? Про врожай і динаміку експорту зернових в 2017 році

Українські аграрії сьогодні не тільки забезпечують продуктами харчування внутрішній ринок, а й є одними з основних добувачів валюти для країни. Продаж сільгосппродукції за кордон забезпечує 40% від загального обсягу експортної виручки. Тому підсумки збору врожаю привертають увагу як економістів, так і громадськості. Особливо після рекорду минулого року.

У цьому сезоні, на жаль, збір зерна менше, ніж роком раніше. Тобто рекорд повторити не вдалося. На те він рекорд, що перевищити його важко. Особливо, якщо погода цьому не сприяє, як і сталося в поточному році. Але, незважаючи на це, урожай-2017 не можна назвати низьким.

Попередні розрахунки показують, що в кінцевому підсумку загальне виробництво зернових і зернобобових за рік складе близько 62,3 млн т. Це на 3,7 млн ​​т менше, ніж в 2016, але на 2,2 млн т більше, ніж в 2015. Середня врожайність - 42,8 ц / га, тоді як роком раніше вона була 46,1 ц / га, а в 2015 - 41,1 ц / га. Причому пшениці намолочено навіть трохи більше, ніж в минулому році - 26,1 млн т, проти 26 млн т в 2016. Зросли в цьому році, в порівнянні з 2016, і врожаї жита - на 0,1 млн т, гречки - на 23 тис. т, рису - на 5 тис. т. Спад же стався за рахунок меншого, ніж в минулому сезоні, збору кукурудзи (-2,8 млн т) і ячменю (-1,1 млн т).

Відповідно, в поточному році знизилися поставки зернових на експорт, про що інформує Мінагропрод. На середину грудня найпомітніше, в порівнянні з цим же періодом 2016 року, зменшилися продажі за кордон кукурудзи - на 22% і ячменю - на 8%. У той же час, через неврожай світовий ринок ячменю скоротився в 2017 році на 11%, проте Україні вдалося вийти на перше місце в світі по постачаннях цієї культури.

Експорт пшениці поки також незначно (на 0,7%) відстає від темпів минулого року. Позитивною тенденцією для вітчизняної економіки є зростання експортних продажів борошна на 29%, до 212,4 тис. Т, в порівнянні з 2016 роком.

У аграріїв в закінчується році є й інші досягнення. Наприклад, різко зросли поставки за кордон ріпаку. У поточному році продано майже 2 млн т цієї культури за $ 819,1 млн. Роком раніше ріпаку було експортовано всього 0,99 млн т і виручено за нього $ 392,5 млн.

Аграрний сектор поступово стає локомотивом української економіки. Він зміг швидше за всіх подолати кризові явища минулих років і швидко знайти нові ринки збуту замість втрачених. Для збільшення економічного ефекту від розвитку сільського господарства, Україні в майбутньому доцільно сконцентруватися на продажу за кордон не сировини, а продуктів з більшою доданою вартістю. І таку тенденцію вже можна спостерігати на прикладі динаміки експорту борошна.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами