Бізнес-план вирощування форелі в Україні: потіснимо імпортерів власною рибою та ікрою
4420

Бізнес-план вирощування форелі в Україні: потіснимо імпортерів власною рибою та ікрою

Бізнес-план вирощування форелі в Україні складено компанією Pro Capital Investment після визначення високого ступеня інвестиційної привабливості рибництва в нашій країні за результатами аналізу ринку морепродуктів. Готовий бізнес-план форелевої ферми с розрахунками можна придбати на сайті компанії.

Український ринок риби та рибопродукції залежить від імпорту з близько 60 країн. Так, у Норвегії та Ісландії ми закуповуємо оселедець і скумбрію, у США і Канади - хек, у Естонії і Латвії - кільку і салаку. Імпорт риби та морепродуктів проводиться також з Іспанії, Великобританії, Китаю, В'єтнаму і Аргентини.

З метою насичення ринку України рибою власного виробництва, в 2016 році була ініційована урядова програма стимулювання вирощування форелі. Її метою було досягнення показника в 10 тис. тон риби на рік до 2021-2022 років. Однак проблеми з фінансування не дозволили реалізувати цю програму.

Можливо, вас зацікавить також матеріал про бізнес-план ферми з вирощування королівських креветок

Разом з тим, фінансова модель в рамках бізнес-плану форелевої ферми, розроблена аналітиками Pro Capital Investment, показує, що таке підприємство матиме позитивну рентабельність і комфортні умови роботи в малозайнятій ніші.

Проектом передбачено створення ферми з вирощування форелі продуктивністю 100 тон живої риби в рік. Незалежність ферми від метаморфоз природного середовища буде забезпечуватися шляхом використання установок замкнутого водопостачання. Це дозволить автоматизувати виробничий процес, отримуючи рибу та ікру, які не поступаються за споживчими властивостями продукції, виловленій у відкритому водоймищі.

Рекомендуємо дізнатися більше про цікаву бізнес-ідею вирощування равликів

Для реалізації бізнес-плану вирощування форелі в Україні необхідно 4 млн. доларів США. 73% від цієї суми піде на формування оборотного фонду. На покупку і налагодження установки замкнутого водопостачання необхідно 13% коштів, на будівельні роботи - 8%, решта буде витрачено на оформлення проектної та дозвільної документації, а також закупівлю мальків (прочитайте про те, що таке бізнес-план підприємства).

Особливістю форелевої ферми є досить тривалі періоди виходу на повну проектну потужність, що пов'язано з природним процесом зростання і розвитку риби. Так, показників 100 тон риби та 135 тон ікри ферма досягне на восьмий і п'ятий рік роботи відповідно.

Рентабельність продажів підприємства, побудованого за бізнес-планом вирощування форелі в Україні складе 14,7%, що дозволить окупити початкові вкладення з урахуванням дисконту протягом шести років (71,9 місяці) з моменту початку його реалізації.

Також прочитайте про бізнес-план осетрової ферми

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

Дата розміщення: 26.03.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами