Бізнес-план козячої ферми в Україні: дрібна, рогата, але прибуткова
5184

Бізнес-план козячої ферми в Україні: дрібна, рогата, але прибуткова

Бізнес-план козячої ферми в Україні розроблений компанією Pro Capital Investment після оцінки інвестиційної привабливості даного напрямку тваринництва на підставі аналізу українського та світового ринків козячих молока, м'яса, вовни і продукції з них. Готовий бізнес-план козячої ферми в Україні можна придбати на сайті компанії.

В останні роки тваринництво в Україні переживає спад. Зменшується поголів'я великої рогатої худоби, свиней, кіз і овець. У період з 2015 по 2019 рік виробництво молока скоротилося на 9,5%, вовни - на 31%, в той час як забій тварин на м'ясо зріс на 6,7%.

Рекомендуємо матеріал про бізнес-ідеї для м'ясного бізнесу

Причинами занепаду тваринницької галузі в Україні є:

  • поширення хвороб тварин і низький рівень ветеринарного забезпечення господарств;
  • скорочення чисельності сільського населення країни;
  • непрозора процедура ідентифікації та реєстрації поголів'я;
  • слабкий контроль якості і безпеки м'ясомолочної продукції.

Можливо, вам стане в нагоді матеріал про бізнес-план свинарської ферми

Що стосується сектора дрібної рогатої худоби, то з упевненістю можна констатувати факт, що культура промислового вирощування кіз в Україні практично відсутня. З 688 овечо-козячих ферм, що працюють в нашій країні станом на початок 2019 року, тільки 88 мали поголів'я понад 500 одиниць, а найбільшу частку становили маленькі господарства, на яких містилися до 50 кіз. Збільшувати стадо ферми не ризикують через:

  • відсутність державних дотацій;
  • ризику втратити тварин в період епізоотій;
  • необхідності придбання дорого імпортного доїльного обладнання для забезпечення своєчасного доїння.

Разом з тим, при правильному підході до справи, вирощування кіз в Україні може бути досить рентабельним бізнесом, а низька конкуренція забезпечить йому сприятливі умови для розвитку. Про це свідчать розрахунки, виконані в рамках бізнес-плану козячої ферми в Україні від компанії Pro Capital Investment.

Проектом передбачено створення господарства, в якому буде міститися 750 дійних кіз. Крім молока, вихідною продукцією підприємства стануть:

  • козяче м'ясо з молодняка і козлів-кастратів,
  • живі тварини - козенята до 3-х місяців, підлітки і дорослі козли;
  • козиний сир;
  • кефір і йогурт з козячого молока.

Пропонуємо Вам ознайомитися з бізнес-планом молочної ферми

Спочатку будуть закуплені 160 молодих кіз, з подальшим доведенням чисельності стада до проектного значення. Оскільки козиному стаду необхідний час для зростання і розвитку, реалізація молока та продукції з нього почнеться з 20-го місяця, м'яса - з 19 місяця, живих кіз - з 25 місяця від моменту початку роботи ферми.

На реалізацію бізнес-плану козячої ферми потрібно 1,2 млн доларів США. Відповідно до фінансової моделі підприємства, його рентабельність продажів складе 23,3%, що дозволить окупити всі початкові вкладення протягом 7,5 років (89,1 місяці) з урахуванням дисконту.

Прочитайте також про бізнес-план розведення овець в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

Дата розміщення: 30.03.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами