Аналіз ринку біопрепаратів для захисту рослин України: природність – запорука чистоти
1187

Аналіз ринку біопрепаратів для захисту рослин України: природність – запорука чистоти

Компанією Pro-Consulting проведено аналіз ринку біопрепаратів для захисту рослин в Україні. Маркетингове дослідження показує, що в нашій країні застосовуються такі основні види біопрепаратів:

  • фунгіциди для боротьби з патогенними грибами;
  • інсектициди і акарициди проти комах;
  • деструктори рослинних залишків;
  • біологічні добрива;
  • інокулянти - корисні для рослин мікроорганізми, якими обробляються насіння або грунт.

На відміну від хімічних пестицидів, використання біологічних засобів захисту рослин не забруднює навколишнє середовище і самі сільськогосподарські культури, тому вони незамінні при вирощуванні органічної продукції.

Читати про ринок добрив з кролячого посліду

Майже половина площі українських земель, оброблених в минулому році біопрепаратами, розташовується в Черкаській області. В інших регіонах біологічні засоби захисту рослин застосовуються набагато менше. На Херсонську область припадає 13,1% оброблених площ, Кіровоградську - 11,1%, і далі за зменшенням.

 

https://t.me/pro_consulting

За результатами аналізу ринку біопрепаратів можна констатувати зростання інтересу вітчизняних аграріїв до цих  засобів захисту рослин, що сприяє збільшенню обсягу даного ринку. На даний момент до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів України внесено понад 200 видів біопрепаратів, що становить близько 10% від загальної кількості ЗЗР. Найбільше в нашій країні зареєстровано інокулянтів.

Про перспективність українського ринку біопрепаратів свідчить інтерес, який проявляють до нього іноземні компанії. Так, в минулому році японська транснаціональна корпорація Sumitomo придбала одного з найбільших українських дистриб'юторів засобів захисту рослин - ТОВ «Спектр-Агро», а американська компанія TerraMax розглядає можливість почати виробництво біопрепаратів на території України в 2020 році.

Читати про ринок комбікормів і преміксів України

Основними факторами, що позитивно впливають на ринок біопрепаратів для захисту рослин в Україні в середньостроковій перспективі, є наступні:

  • збільшення обсягу та географії експорту як української органічної сільськогосподарської продукції, так і самих біопрепаратів;
  • поява на території нашої країни нових виробничих потужностей з випуску біопрепаратів;
  • зменшення обсягу імпорту пестицидів через падіння їх виробництва в Китаї, що спричинить за собою зростання цін на хімічні ЗЗР;
  • збільшення державної підтримки сільгоспвиробників, що зробить біопрепарати більш доступними для них;
  • поширення забруднення сільськогосподарських земель хімікатами негативно позначається на обсязі та якості врожаю, що буде підштовхувати все більше аграріїв до переходу на біопрепарати.

Замовити дослідження іншого ринку 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами