Коли ми приходимо в цей світ, то досить тривалий час не можемо самі про себе подбати. Цей обов'язок беруть на себе батьки. З плином часу наші рідні старіють, і тепер вже наша чергу піклується про них. Однак не всім і не завжди це вдається робити на належному рівні. Комусь заважає постійна зайнятість, комусь територіальна віддаленість, можуть бути й інші причини. Згідно з даними Держкомстату України, в нашій країні проживає 9,8 млн людей старше 60-ти років. 20% з цих людей похилого віку самотні, а кожен п'ятий з самотніх людей похилого віку потребує медичного догляду.
Існуючі державні структури з обслуговування літніх людей, а також будинки для людей похилого віку фізично не можуть охопити весь потенційний контингент який потребує опіки, та й якість обслуговування в держустановах часто залишає бажати кращого. Ринок приватних будинків престарілих в Україні все ще не розвинений, хоча попит на їхні послуги великий.
Провівши аналіз ринку геронтологічних послуг в Україні, аналітики консалтингової компанії Pro-Consulting виявили перспективну вільну нішу на ньому і розробили бізнес-план створення центру постійного і тимчасового перебування людей похилого віку.
Дивитися готові аналізи ринків медицини і фармацевтики тут
У цьому добре обладнаному будинку для літніх будуть надаватися якісні послуги з догляду за людьми похилого віку, що включає надання соціальної, побутової, медичної та психологічної допомоги. Для реалізації проекту передбачена купівля вже існуючого санаторію, його ремонт, переобладнання і благоустрій, на що піде 81% інвестиційних коштів. Другою за місткістю статтею витрат буде закупівля медичного обладнання.
Геронтологічний центр розрахований на одночасне обслуговування 220 літніх людей, з яких 180 будуть розміщуватися в одномісних номерах і 40 - в двомісних. Вартість проживання складе: для одномісного номера - $ 22 на добу; для двомісного - $ 18 на добу. У цю ціну включені харчування, культурно-розважальні заходи і медичне обслуговування. Додаткові доходи передбачено отримувати від надання платних стоматологічних послуг за бажанням клієнтів.
Читати про бізнес-план створення медичного центру в Україні тут
Розрахунки, виконані в рамках бізнес-плану організації будинку для людей похилого віку, показують, що вже в перший рік реалізації проекту дохід складе $ 201,4 тис. Надалі, у міру заповнення всіх місць, виручка буде стрімко зростати і досягне $ 1 685, 3 тис. На третій рік роботи закладу.
Рентабельність продажів даного будинку престарілих знаходиться на рівні 30%, тобто кожен долар доходу буде приносити 30 центів чистого прибутку. Таким чином, всі вкладені в організацію підприємства кошти окупляться протягом чотирьох років з урахуванням фактору дисконту.
Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади - читати тут