Солодке життя: успіхи виробників цукру дозволили збільшити експорт цього продукту і не тільки
1996

Солодке життя: успіхи виробників цукру дозволили збільшити експорт цього продукту і не тільки

Аграрний сектор України на сьогоднішній день є локомотивом, який витягує вітчизняну економіку з трясовини кризи. За рахунок збільшення експорту сільськогосподарської продукції країна має можливість збалансувати платіжний баланс і підтримувати стабільність національної валюти. Згідно з даними служби статистики, за 9 місяців 2017 року агроекспорт по відношенню до такого ж періоду минулого року зріс на 24,5% і досяг $ 11,5 млрд.

Вагомий внесок у загальну скарбничку вносять виробники цукру. Вони ще в минулому році змогли подолати спад галузі і наростити виробництво солодкого піску. Обсяг випуску цукру в 2016 році склав 2 млн тонн, що майже на 600 тис. тонн більше, ніж роком раніше.

На жаль, погодні умови поточного року перешкодили подальшому нарощуванню цукроваріння, але і спаду вдалося не допустити. Показники цукрової галузі в 2017 році збережуться на торішньому рівні. Це дозволяє приблизно чверть виробленого цукру відправити на експорт, так як обсяг українського внутрішнього ринку цього продукту становить близько 1,5 млн тонн.

Зростання поставок цукру за кордон за 9 місяців 2017 року перевищив показник аналогічного періоду минулого року в 2,7 рази. Цього року вже експортовано 442,6 тис. тонн, тоді як в цей же час в 2016 році було продано за кордон всього 161 тис. тонн.

Завдяки падінню курсу гривні, собівартість української солодкої продукції, виражена в доларах США, стала менше, і вона отримала додаткову конкурентну перевагу на міжнародних ринках. Цей фактор сприяв зростанню експорту не тільки цукру, але і кондитерських виробів. За перші три квартали поточного року поставки в інші країни зазначених товарів збільшилися в грошовому вираженні на 51% в порівнянні з 9 місяцями 2016 року - з $ 168 млн до $ 316 млн.
Українська солодка продукція має широку географію продажів, що охоплює країни Азії, Африки та СНД. При цьому, на даному ринку немає вираженого лідера за обсягами експорту, оскільки частки продажів між країнами розподіляються рівномірно, а значить і немає залежності від певного покупця. Великі обсяги припадали на ринки Шрі-Ланки (6,7%), Лівії (6,1%), Туреччини (5,5%), Кот-д'Івуару (5,2%), Азербайджану (5%).

Позитивна динаміка розвитку української цукрової галузі останніх двох років дозволяє з оптимізмом дивитися на її подальші перспективи. Адже потенціал у цій галузі величезний, особливо якщо згадати обсяги виробництва цукру на українській території за радянських часів, коли вони перевершували нинішні майже в три рази. Цукор - це продукт, який завжди буде користуватися попитом як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, а значить може давати хороший прибуток конкретним виробникам і країні в цілому.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами