Скільки коштує відкрити центр сімейної медицини - фахівці компанії Pro-Consulting. Delo.ua
1745

Скільки коштує відкрити центр сімейної медицини - фахівці компанії Pro-Consulting. Delo.ua

Медична реформа відкриває нові можливості для розвитку галузі. Система первинної допомоги вже заробила, тому відкриття приватних центрів сімейної медицини сьогодні актуально і при правильному управлінні бізнесом - прибутково.

Медичний ринок можна умовно розділити на два сегменти: державний і приватний. Останнім часом в нашій країні відкривається все більше багатопрофільних клінік і вузькоспеціалізованих кабінетів, що надають платні медичні послуги. При цьому частка приватного сектора не перевищує 13-14% всіх медичних послуг в Україні.

Загальна місткість ринку медичних послуг в 2017 році зросла на 11,2% в порівнянні з 2016 роком. В першу чергу медичний ринок зростає за рахунок приватного сектора: відкриття нових недержавних лікарень, а також зростання цін на медичні послуги.

За оцінками Європейського регіонального бюро ВООЗ, рівень захворюваності в Україні становить 14,7 випадків на 1000 осіб населення, в той час як в Європі цей показник на рівні 6,7 випадків на 1000 осіб. При цьому за останні 10 років кількість лікарів в Україні скоротилося на 16,5% і в 2016 році склало 187 тис. чоловік. У той же час в ЄС їх 1,8 млн, і кількість зросла на 16,4% за останнє десятиліття.

Крім того, в Україні скорочується не тільки кількість медперсоналу, а й кількість медустанов - починаючи з 2010 року, їх стало менше майже на 40%.

При великому рівні потреби медичної допомоги та нестачі клінік все привабливіше стає відкриття приватного центру сімейної медицини. При цьому концентруватися він повинен саме на ті послуги, які не входять в безкоштовний державний пакет.

Бізнес-план клініки
Як відзначають фахівці Pro-Consulting, оптимально, щоб у вашому медичному центрі були такі лікарі: терапевт, акушер-гінеколог, дерматолог, гастроентеролог, отоларинголог і окуліст. В ідеалі - передбачити можливість зробити УЗД і рентген, а ось лабораторну діагностику дешевше передати на аутсорсорсінг в профільні організації.

Створити медичний центр буде коштувати порівняно недорого - менше вартості покупки двокімнатної квартири в центрі столиці - близько $60-65 тис.

Витрати будуть розподіляться таким чином:

  • половина цієї суми (від 45-50%) піде на придбання медичного обладнання;
  • оренда приміщення - 10-12%;
  • його ремонт складе - 7-8%;
  • інші 25-30% потрібні на заробітну плату, виплати партнерам, рекламні та маркетингові витрати.

Від ідеї до запуску проекту знадобиться близько 6-8 місяців, які потрібні на отримання дозвільних документів, облаштування центру і підбору лікарів та іншого персоналу.

Важливо правильно підібрати приміщення, яке буде зручним у використанні в якості медичного центру. Обов'язковою є наявність 1-2 санвузлів, достатня висота стель для забезпечення обміну повітря, і велика кількість відокремлених приміщень. Для того щоб розмістити тих лікарів, яких вказували вище і дотримати всі норми, потрібно близько 110-130 кв. м.

Такий медичний центр при середньому завантаженні в 1000 чол./міс. (Консультативний прийом) принесе порядку 130-150 тис. дол. прибутку в перший рік (з урахуванням запуску проекту) і 280-300 тис. дол. - у другий рік.

Дисконтний період окупності (DPP) проекту становить 23-25 ​​місяців. Це означає, що за приблизно 2 роки проект повністю окупиться з урахуванням фактора дисконту.

Оцінюючи можливості і тенденції розвитку ринку платних послуг в цілому, важливо відзначити, що він навіть на чверть не покриває ринок медичних послуг в Україні. Брак медичних установ і високий рівень захворюваності обіцяють прибуток новим приватним медичним центрам, і їх відкриття зараз актуально. Тим більше, що Міністерство охорони здоров'я планує підтримувати як державну, так і приватну медицину, і наступним етапом реформи буде введення обов'язкового медичного страхування.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 26.09.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами