Після величезного стрибка виробництво равликів в Україні обвалилося - аналітики компанії Pro-Consulting. UBR
1308

Після величезного стрибка виробництво равликів в Україні обвалилося - аналітики компанії Pro-Consulting. UBR

Розведення равликів на експорт досить вигідний вид бізнесу. Недарма з 2012 року обсяг їх виробництва в Україні виріс приблизно в 100 разів. Правда, більшість молюсків вітчизняні фермери змушені поставляти споживачам з Італії, Франції та інших країн через посередників з Румунії та Литви, де їх приводять в товарний вигляд. Тому вони недоотримують значну частину прибутку.

Як повідомляють експерти Pro-Consulting, вся справа в тому, що у нас близько половини равликів все ще збирається в природі. І потужностей з їх переробки і заморожування в Україні практично немає. А саме в замороженому і консервованому вигляді воліють купувати равликів за кордоном.

В останні 2 роки українське виробництво виноградних равликів припинило зростання і навіть знизило обсяг на 0,9% в 2017 році. А в першому півріччі 2018 року воно взагалі впало більш ніж в 6 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Це стало наслідком активного експорту в 2016-2017 рр., і тепер фермери відновлюють поголів'я молюсків, активно закуповуючи маточне стадо за кордоном, переважно в Польщі. А це нешвидкий процес, зважаючи на те, що більшість українських равликів вирощуються на відкритому повітрі і впадають в сплячку з настанням холодів.

Експортний потенціал равлики дуже високий і буде вичерпаний ще не скоро. Поруч з нами знаходиться європейський ринок - найбільший споживач даного товару. Він росте на 3-5% щорічно і забезпечений власним виробництвом лише на 20%. Україна може істотно наростити поставки равликів в Європу та інші регіони світу, але для цього вітчизняне виробництво молюсків має вийти на якісно новий рівень.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами