За результатами 2017 року ємність ринку українських сирів майже сягнула рівня передкризового 2014 року, коли Україна втратила частину території та російський ринок збуту.
Про це свідчать дані аналітичної компанії Pro-Consulting.
Аналітики проекту також зазначили, що на початку 2018 року ринок продовжив зростати — фактично за рахунок внутрішнього виробництва.
Зокрема, за результатами I кварталу ємність ринку збільшилась на 4%, до майже 23 тис. тонн. Із цього об’єму лише 1,4 тис. тонн доводиться на імпорт.
«За результатами минулого року виробництво склало 86,8 тис. тонн. Ще 6,5 тис. тонн сирів імпортували з-за кордону», — повідомили аналітики Pro-Consulting.
Аналітики зазначають, що сегмент сирів в Україні представлений переважно твердими — на 93,4%. Ще 3,4% складають м’які сири, 3,2% — розсільні.
При цьому у структурі споживання молочної продукції в цілому на сири доводиться 10,3%. Це дещо менше, ніж 4 роки тому. Тоді частка сирів у молочному раціоні українців становила 12,6%.
У Pro-Consulting вважають, що подальші перспективи розвитку ринку залежатимуть від того, чи зможуть виробники знайти нові ринки збуту, замістивши основний колись російський.
Нагадаємо, Держпродспоживслужба перевірить факти щодо функціонування на Прикарпатті та Полтавщині несанкціонованих молокопереробних підприємств (цехів) та використання у виробництві даними підприємствами жирів рослинного походження.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: