Аналіз ринку будівельних матеріалів в Україні з метою оцінки впливу військового фактору, що посилився після початку широкомасштабного вторгнення Росії, проведено компанією Pro-Consulting у січні 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати інформацію про:
Готовий аналіз впливу війни на ринок будівельних матеріалів в Україні (2023) можна придбати на сайті компанії.
Моніторинг ринку будівельних матеріалів в Україні показує, що ще до початку широкомасштабної агресії Росії він перебував у кризовому стані. У 2018 році експерти констатували стагнацію в даній галузі.
Карантинні обмеження, запроваджені для боротьби з розповсюдженням COVID-19, сприяли посиленню деструктивних явищ на ринок будівельних матеріалів в Україні. У 2020 році значно скоротилися роздрібні продажі товарів для будівництва, було заморожено або скасовано багато інвестиційних проектів. Лише до кінця 2020 року зафіксовано зростання попиту на ринку будівельних матеріалів в Україні, що вважають ознакою початку виходу з кризи.
Також вам знадобиться готовий аналіз ринку труб та профілів із ПВХ в Україні (2023 рік). Або інший звіт із каталогу готових проектів.
2021 рік ознаменувався зростанням обсягів будівництва та попиту на продукцію ринку будівельних матеріалів в Україні. Одним із каталізаторів збільшення ємності ринку стала урядова програма «Велике будівництво». Водночас у цей період на ринку будівельних матеріалів в Україні зафіксовано суттєве зростання цін – до 40-60% за окремими групами товарів.
2022 рік розпочався під акомпанемент обережно оптимістичних прогнозів експертів та суб'єктів ринку будівельних матеріалів в Україні.
Також у нас є готовий аналіз ринку модульного будівництва в Україні, країнах ЄС, Норвегії та Ісландії (2022 рік) – ми актуалізуємо цей чи будь-який інший звіт за вашим запитом.
Однак з початком повномасштабної війни у справу вступили руйнівні фактори впливу, такі як:
Ознайомтеся зі структурою короткого огляду впливу війни на ринок будматеріалів України (2023), статтю про який ви зараз читаєте.
Аналіз ринку будівельних матеріалів в Україні після початку активних бойових дій показує, що від війни та комплексної кризи найбільше постраждало виробництво, особливо яке перебувало на сході країни:
Втрачено два з п'яти найбільших металургійних підприємств – Маріупольський металургійний комбінат та Азовсталь, решта – у Запоріжжі, Кам'янському та Кривому Розі – не можуть працювати на повну силу. У результаті за підсумками 2022 року виплавка чорного металу зменшилася на 70%, а випуск сталі та прокату впав на 77% порівняно з роком раніше. До речі, ми проводили аналіз ринку металевих виробів у Польщі (2023).
Припинилося використання близько 57% виробничих потужностей цього виду продукції ринку будівельних матеріалів в Україні, які опинилися на окупованих територіях, у зонах боїв або зруйнованих обстрілами. За вашим запитом буде оновлено дослідження ринку сухих будівельних сумішей в Україні (2022 рік).
Крім того, на ринок будівельних матеріалів в Україні припинилося постачання товарів, які раніше імпортувалися з Росії та Білорусі – скла, будівельної хімії, оздоблювальних матеріалів та інших. Переорієнтація на інші країни потребує часу та ускладнена підвищенням вартості палива для транспорту та блокуванням морських портів. Можливо вам стане в нагоді аналіз ринку теплоізоляційних матеріалів (мінеральна вата) в Україні (2022 рік).
За результатами аналізу впливу війни на ринок будівельних матеріалів в Україні прогнозується:
Подальший розвиток ситуації на ринку будівельних матеріалів в Україні залежатиме від тривалості та характеру воєнних дій. За умови припинення війни прогнози експертів на середньострокову перспективу стримано оптимістичні.
Детальну інформацію за результатами аналізу впливу війни на ринок будівельних матеріалів в Україні можна отримати з готового звіту, розміщеного в онлайн-магазині Pro-Consulting.
Джерело: Pro-Consulting
Читати також: Ринок склофібробетону та його аналогів в Україні