in stock

Аналіз ринку сухих будівельних сумішей в Україні. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Грудень 2023 року
Кількість сторінок: 38, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 11
Таблиць: 25
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
27900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting було проведено дослідження ринку сухих будівельних сумішей в Україні. В ході дослідження було проаналізовано: закони що регулюють галузь, митні обмеження, основних гравців, імпорт, експорт та виробництво. Наведено наявний асортимент представлений на ринку згідно категорій та ціни основних операторів. Досліджено споживання та канали збуту. Під роботою підведені висновки та створені прогнози розвитку майбутніх періодів.
Більшість українських виробників сухих сумішей є філіями іноземних компаній, наприклад KNAUF, Ceresit, Kreisel, які і є основою досліджуваного ринку, але їх материнські компанії знаходяться за межами України. Заводи будувались для обслуговування не лише ринку України а були покликані на обслуговування всього регіону: з експортом до Молдови та Польщі. Під час війни фактор іноземного походження компаній був негативним, щоби не підлягати компаній в Україні небезпеці більшість закрили свої заводи на певний час
Постачальники будівельних матеріалів, які раніше завозили продукцію з рф та білорусі (скло, бітум, металопрокат, цемент, сендвіч-панелі тощо), були вимушені переорієнтуватися на поставки товарів з країн ЄС та Туреччини. Через закриття українських портів імпорт будівельних матеріалів морем (металопрокат, хімія, оздоблення та ін.) став неможливим. Сьогодні ввезення цих матеріалів до України відбувається переважно через Румунію, що призвело до збільшення їх вартості. Наприкінці 2023 року виникли ускладнення з ввезенням сировини та матеріалів через блокування польськими та словацькими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною. Це також спричинило збільшення цін і термінів поставки імпортних будівельних матеріалів.
За час повномасштабного вторгнення скорочення чисельності працездатного населення України склало близько 35%. Мобілізація та еміграція кваліфікованих фахівців спричинили дефіцит кадрів у будівельній галузі, який відчувається навіть на фоні значного падіння ринку. В майбутньому це може призвести до збільшення заробітних плат, що додатково вплине на зростання собівартості будівництва, але все одно не вирішить проблему нестачі кваліфікованих кадрів.
З 24 лютого 2022 р. ціни на будматеріали зросли майже в два рази: цемент на 15-45%, бетон — 15-30%, арматура — на 20-50%, утеплювачі — на 25-45%.
Внаслідок ракетних обстрілів частину виробництв пошкоджено або знищено, ще низка підприємств опинилась в окупації. Наприклад, російські окупанти знищили завод німецької корпорації Knauf у Донецькій області, який щороку виробляє до 60 мільйонів квадратних метрів гіпсокартонних плит та до 300 тисяч тонн сухих будівельних сумішей. Окрім цього пошкоджень зазнали Аскона-Південь, Фомальгаут-Полімін, Ковальська.


Більшість ринку займає В2В, бо він задіює будівельників, власних контрактників, проте B2С та B2G мають свою значну частку, ріст перших зумовлений відновленням, кошти на яке дає держава більшість власників використовує на буд матеріали будуючи все самі. B2G є схожою сферою як В2В, де об’єми робіт є мешими.
Протягом дослідженого періоду ринок перебував на етапі відновлення. Воно є низьким але кращим ніж 2022 рік. Повному відновленню нараз заважають два фактори
• Втрачені потужності більшості лідерів ринку які знаходились на сході країни та наразі перебувають в окупації чи були знищенні
• Мале відновлення будівництва, яке є основною галуззю обслуговування для будівельних сумішей.
• Мала кількість спеціалістів, частина яких задіяна зараз в війні.
Основою ринку було виробництво, воно складало більше 80% всього ринку. Популярність його зумовлена тим що виробляються продукти світової якості з залученням іноземних технологій і те що продукти в Україні є дешевшими за іноземні через більш дешевшу сировину, полегшену логістику та відсутність додаткових плат, як трати на розмитнення. Основними виробниками лідерами стали: Термінал-М, Кнауф Гіпс, Хенкель, Крайзель.
Імпорт був незначною часткою ринку при якому він задовольняв лише ніші. Експорт не дивлячись на великі об’єми виробництва був ще меншим, хоча в останні роки виробники все більше обирають цей напрям через можливість перевезення товарів без мита та більший наявний попит на зовнішніх ринках.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Опис ринку будівельних сумішей: перелік матеріалів, їх види, застосування
1.2. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори, що впливають на ринок, проблеми і передумови розвитку)
1.3. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в 2021- 9 міс. 2023 рр. (виробництво + імпорт - експорт). Оцінка тіньового ринку, виходячи із специфіки ринку і факторів впливу.
1.4. Сегментація і структурування ринку (за видами сухих будівельних сумішей, походженням (вітчизняні та імпортні))
2. Державне регулювання галузі
2.1. Основні закони, що регулюють галузь (перелік, короткий резюме і особливості законів)
2.2. Аналіз експортних та імпортних мит
3. Основні оператори ринку (виробники та імпортери)
3.1. Перелік основних операторів ринку та їх структурування - до ТОП-10 за кожним видом сухих будівельних сумішей, їх контакти і короткий опис (опис асортименту)
3.2. Частки ринку основних операторів ринку (виробників з урахуванням експорту та імпортерів)
3.3. Ступінь конкуренції і ризики. Факторний аналіз ринкових часток конкурентів
4. Виробництво продукції в 2021- 9 міс. 2023 рр. Динаміка обсягу виробництва сухих будівельних сумішей в розрізі категорій - оціночно виходячи зі звітності підприємств, тендерів та інших особливостей ринку
5. Зовнішня торгівля та ЗЕД
5.1. Експорт сухих будівельних сумішей з України в 2021- 9 міс. 2023 рр. (обсяги, структура, географія, частки експортерів)
5.2. Імпорт сухих будівельних сумішей в Україну в 2021- 9 міс. 2023 рр. (обсяги, структура, географія, частки імпортерів)
6. Асортимент продукції основних операторів, представлений на ринку
7. Ціна і ціноутворення на ринку
7.1. Середні ціни на сухі будівельні суміші основних операторів в Україні (опт, роздріб - за даними торгових майданчиків і операторів ринку)
7.2. Опис факторів, що впливають на формування ціни
8. Аналіз споживання на ринку сухих будівельних сумішей
8.1. Основні сфери споживання, основні компанії-споживачі (закупівля для власних потреб і для подальшої реалізації)
8.2. Сегментація і структурування споживання (В2В/В2С/В2G).
9. Канали збуту продукції - перелік каналів і їх опис (DIY мережі, будівельні магазини та ін.)
10. Висновки. Прогнозні показники ринку
10.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
10.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку в 2024-2025 рр.
10.3. Рекомендації по розвитку на ринку
11. Інвестиційна привабливість галузі
11.1. SWOT- аналіз ринкового напряму
11.2. PEST LE - аналіз факторів впливу на ринок та оцінка ймовірності і ступеня їх впливу
11.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок.

Перелік таблиць:

1. Ємність досліджуваних сухих будівельних сумішей у 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних та грошових показниках, тис. тонн, млн. грн.
2. Ємність клею для плитки у 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних та грошових показниках, тис. тонн, млн. грн.
3. Ємність розчинів для штукатурки у 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних та грошових показниках, тис. тонн, млн. грн.
4. Ємність розчинів для кладки у 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних та грошових показниках, тис. тонн, млн. грн.
5. Сегментація ринку досліджуваних сухих будівельних сумішей в 2019-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
6. Структура ринку досліджуваних сухих будівельних сумішей в 2019-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
7. Коди згідно ДК 004: 2008 УКНД (Український класифікатор нормативних документів)
8. Факторний аналіз операторів досліджуваних сухих сумішей в Україні в 2021-2022 рр.,, у грошовому вираженні, тис. тонн.
9. Структура виробництва досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україні в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
10. Структура експорту досліджуваних сухих будівельних сумішей з України в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
11. Географія експорту досліджуваних сухих будівельних сумішей з України в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
12. Основні експортери досліджуваних сухих будівельних сумішей з України в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
13. Структура імпорту досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україну в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
14. Географія імпорту досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україну в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
15. Основні імпортери (українські компанії) досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україну в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
16. Основні імпортери (іноземні компанії) досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україну в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
17. Асортимент клею для плитки в Україні
18. Асортимент розчинів для штукатурки в Україні
19. Асортимент розчинів для кладки
20. Середні оптові та роздрібні ціни на досліджувані сухі будівельні суміші у найбільших операторів ринку за найпопулярнішими позиціями, грн. з ПДВ
21. Основні компанії-споживачі сухих будівельних сумішей, за виручкою в 2022 році, млн. грн.
22. SWOT – аналіз ринку сухих будівельних сумішей
23. PEST LE – аналіз ринку сухих будівельних сумішей
24. Сегментація ринкових ризиків
25. Карта ризиків ринку сухих будівельних сумішей в Україні

Перелік графіків і діаграм:

1. Частки основних операторів на ринку досліджуваних сухих сумішей в Україні в 2022 році, у натуральному вираженні, %
2. Динаміка виробництва досліджуваних сухих будівельних сумішей з України в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
3. Динаміка експорту досліджуваних сухих будівельних сумішей з України в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
4. Динаміка імпорту досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україну в 2021-9 міс. 2023 рр., в натуральних показниках тис. тонн.
5. Структура загальновиробничих затрат на виробництво сухих будівельних сумішей в Україні, в грошовому вираженні, %
6. Основні споживачі сухих будівельних сумішей, %
7. Сегментація споживання на ринку досліджуваних сухих будівельних сумішей, %
8. Сегментація споживання на ринку досліджуваних сухих будівельних сумішей, %
9. Система розподілу сухих будівельних сумішей на ринку України
10. Оптимістичні показники розвитку ринку (ємність) досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україні, в натуральних показниках, тис. тонн.
11. Песимістичні показники розвитку ринку (ємність) досліджуваних сухих будівельних сумішей в Україні в натуральних показниках, тис. тонн.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами