Дата підготовки: | Квітень 2022 року |
Кількість сторінок: | 47, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 11 |
Таблиць: | 24 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | українська, російська, англійська |
Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку модульного будівництва в Україні та країнах Європи. В рамках дослідження було оцінено загальні показники національного ринку модульного будівництва, ринку ЄС, а також ринків Норвегії та Ісландії, описано відмінність понять «модульне будівництво» в Україні та Європі, проведено аналіз основних операторів у вибраних географічних межах, у тому числі ринкове позиціонування та наявність унікальні торгові пропозиції, методи просування. Розглянуто споживання, виділено особливості споживання у різних країнах. Оцінено сильні та слабкі сторони основних конкурентів на національному та європейському ринках модульного будівництва, прописано актуальні ризики для національних операторів.
У країнах ЄС модульне будівництво більш розвинуте, ніж в Україні, і з кожним роком його популярність і затребуваність зростає на тлі взятого Євросоюзом курсу на «зелені» технології та енергоефективність. Згідно з даними дослідження Mordor Intelligence, європейський ринок модульного будівництва до 2027 року стабільно ростиме з середньорічним темпом приросту в 5,4%. Найбільша активність спостерігається на ринках Великої Британії та Німеччини. Очікується, що впровадження адитивного виробництва (3D-друк) у Європі значно посилить сектор збірних конструкцій. Як і вітчизняний ринок, європейський ринок модульного будівництва пережив часткове зниження попиту під час пандемії COVID-19, але це не мало значного впливу в довгостроковій перспективі.
Тут слід врахувати, що поняття «модульне будівництво» у світі має ширше значення, ніж в Україні. Так, є два види модульного будівництва: стійке та мобільне.
Стійке модульне будівництво (PMC) - це метод будівництва, який сильно відрізняється від тимчасових будівель, таких як будівельні вагончики або будинки на колесах. за межами майданчика для виготовлення одно- або багатоповерхових комплексних будівельних рішень у готових модульних секціях Будинки PMC виготовляються в безпечних та контрольованих умовах і можуть бути збудовані з дерева, сталі або бетону на будівельному майданчику Для розуміння, ця технологія схожа на технологію панельного будівництва, що застосовується для зведення «хрущовок», але технічно вдосконалена.
В Україні подібна будівельна технологія також поступово набирає популярності серед забудовників і більш відома як об'ємно-блочне будівництво, «індустріальний будинок» та ін. З її застосуванням будуються повноцінні житлові будинки та комплекси, адміністративні будівлі. За своїм виглядом подібні споруди не відрізняються від капітальних будівель.
Переміщувані (мобільні) будинки - це частково або повністю зібрані будинки, побудовані на будівельному підприємстві з використанням модульного процесу будівництва. Вони призначені для багаторазового повторного використання або перепрофілювання та транспортування в різні місця. Саме такі будинки в Україні називаються «модульними».
Тому коли ми говоримо про ринок модульного будівництва в Україні, альтернативним йому ринком у ЄС більшою мірою є ринок мобільних будівель. Також модулі починають активно застосовуватись у будові котеджів «під ключ», з'являються оператори, для яких подібне будівництво – основна спеціалізація.
Справа в тому, що в Україні блок-модулі застосовуються з середини 2000-х у приватному будівництві та зведенні тимчасових споруд (вахтові селища, охоронні пункти, тимчасові офісні будівлі, будівельні містечка та ін.), виглядають вони утилітарно, у зовнішній обробці використовується оцинкований або фарбований профільований лист. У той же час у Європі та всьому світі будівництво з блок-модулів розвинулося до повноцінних будівельних обсягів та активно застосовується у багатьох видах будівництва (житло, офіси, школи тощо) і так само для утилітарних завдань.
Багато закордонних блок-модулів є просторовими каркасами з металу або дерева, з міжкімнатним і фасадним облицюванням, стельовим і підлоговим покриттями, заповненнями віконних і дверних отворів, а іноді і з вбудованими меблями, тобто з практично 95% заводською готовністю. Складання таких блок-модулів з дрібнорозмірних елементів дозволяє налагодити виробництво майже будь-якому виробничому приміщенні.
Модульне будівництво входить до списку головних будівельних трендів на наступне десятиліття. Чинники, які сприяють утриманню попиту на цей вид будівництва в Європі:
• потік біженців та переселенців до країн Європи створює потребу у швидкому та недорогому житлі соціального типу. У деяких країнах, зокрема Німеччині, при субсидіях від держави та низьких іпотечних ставках, такий попит свого часу викликав «бум» будівельної галузі та позитивно вплинув на економіку країни. Німеччина залишається країною, де мобільне будівництво найбільш поширене.
• модернізація та реновація застарілого житлового фонду;
• зростання інвестицій у нерухомість;
• урбанізація;
• стійкий попит на модульні будівлі у промисловості.
• популяризація «зеленого» будівництва.
Щодо ринку модульного будівництва в Україні, то він зараз активно розвивається та розширюється, формуються нові ринкові сегменти. Так, у 2021 році спостерігалася стійка тенденція до зростання популярності житлових модульних будинків на кшталт котеджів із зменшенням частки простих блок-контейнерів. Однак поточні події сприяють тому, що зростає попит і на подібні конструкції. Блок-модулі зараз потрібні для швидкого створення житлових площ для біженців, охоронних об'єктів у зонах активних бойових дій, оперативного відновлення роботи промислових інфраструктурних об'єктів.
1. Загальна характеристика ринку модульного будівництва в Україні за 2019-2021 роки.
1.1. Опис ринку модульного будівництва. Основні характеристики, переваги, недоліки у порівнянні з конкурентними сегментами
1.2. Аналіз тенденцій розвитку модульного будівництва в Україні
1.3. Загальні показники ринку та динаміка розвитку ринку у 2019 – 2021 рр. Обсяг ринку в грошах
1.4. Сегментація та структурування ринку за видами
2. Основні оператори ринку модульного будівництва в Україні
2.1. Перелік основних операторів ринку та їх опис
2.2. Частки ринку основних операторів на підставі фінансової звітності компаній
2019 – 2021 рр.
2.3. Конкурентний аналіз операторів ринку. Формування багатофакторної аналітичної моделі з оцінкою параметрів роботи компаній із подальшим розрахунком загальної оцінки.
3. Виробництво модульних будинків в Україні за 2019-2021 роки.
3.1. Динаміка виробництва у грошових показниках
4. Зовнішня торгівля. Імпорт в Україну.
4.1. Імпорт конструкцій для модульних об'єктів в Україну у 2019-2021 роках. (обсяги, географія, імпортери та їх частки)
5. Ринок модульного будівництва у країнах ЄС
5.1. Опис ринку модульного будівництва у країнах ЄС. Тенденції у галузі. Чинники впливу ринку. Проблеми розвитку. Виділення країн ЄС із найбільш розвиненим ринком модульного будівництва
5.2. Оператори ринку та аналіз їх діяльності
5.3. Порівняльний аналіз цін на продукцію основних операторів
5.4. Аналіз позиціонування ключових операторів на ринку ЄС та каналів їхнього просування.
5.5. Аналіз споживачів модульного будівництва у країнах ЄС
5.6. Аналіз державного регулювання модульного будівництва у країнах ЄС
5.7. Закони та норми, що регулюють експорт продукції з України до країн ЄС
6. Ринок модульного будівництва у країнах Норвегії, Ісландії
6.1. Опис ринку будівництва у країнах з фокусом на модульне будівництво
6.2. Основні оператори ринку, їх характеристика, позиціонування на ринку
6.3. Аналіз споживачів модульного будівництва в країнах Норвегії та Ісландії
7. Ціна та ціноутворення на ринку України
7.1. Порівняльний аналіз цін основних операторів ринку
8. Брендинг та реклама основних операторів на ринку України (аналіз позиціонування конкурентів на ринку)
9. Інтернет-маркетинговий аудит каналів просування по кожному з 10 основних конкурентів
10. Споживачі та їх переваги на ринку України
10.1. Уподобання споживачів щодо товару, портрет споживача
10.2. Аналіз інтернет-аудиторії в галузі, пошукових запитів та видачі конкурентів
11. Канали збуту на ринку України: опис, переваги та недоліки
12. Висновки. Прогнозні показники ринку модульних будівель в Україні та країнах ЄС
12.1. Висновки та прогнозні тенденції розвитку модульного будівництва в Україні та країнах ЄС
12.2. Рекомендації щодо розвитку на ринку України на підставі проведеного дослідження. Прогнозні показники розвитку ринку у 2022-2024 роках.
12.3. Рекомендації щодо виходу на ринок країн ЄС. Визначення країн для експорту продукції на підставі даних дослідження
12. Інвестиційна привабливість галузі
13.1. SWOT-аналіз ринкового спрямування в Україні
13.2. PEST-аналіз факторів впливу на ринок модульного будівництва в Україні
13.3. Побудова картки ризиків на ринку
2.3.1. Факторний аналіз динаміки ринкової частки
2.3.2. Показники оцінки конкурентного середовища для побудови конкурентної картки ринку
2.3.3. Конкурентна картка ринку
2.4.1. Сильні та слабкі сторони потенційних конкурентів
4.1.2. Частки основних імпортерів модульних конструкцій, 2019-2021 рр.
5.3.1. Середні ціни на модульні конструкції серед основних виробників станом на 01.01.2022
5.4.1. Опис УТП потенційних конкурентів
5.5.1. Основні споживачі модульних конструкцій у ЄС
5.6.1. Відповідність стандартів національної та європейської систем
6.2.1. Оператори ринку Норвегії та Ісландії
7.1.1. Порівняння вартості (грн. за м2) модульної будівлі у розрізі видів (без меблів, тільки внутрішнє оздоблення) від основних операторів
8.1. Опис УТП потенційних конкурентів
9.1. Результати пошуку в пошуковій системі Google
9.2. Присутність потенційних конкурентів у соціальних мережах
10.1.1. Уподобання різних груп споживачів модульних об'єктів
10.2.1. Структура пошукових запитів у Google щодо купівлі модульних будівель за 2021 рік.
11.2. Переваги та недоліки каналів збуту
11.3. Критерії вибору збутового каналу
13.1.1. SWOT-аналіз ринку модульних будівель
13.2.1. PEST-аналіз ринку модульних будівель в Україні
13.3.1 Сегментація ринкових ризиків
13.3.2. Карта ризиків для ринку модульних будівель України
1.2.1. Обсяги будівельних робіт у 2019-2021 роках. за типами будівель, у грошовому вираженні, млрд грн
1.3.1. Обсяг ринку модульного будівництва у грошовому вираженні, 2019 – 2021 рр., млрд грн
1.4.1. Видова сегментація ринку модульного будівництва
2.2.1. Частки основних операторів на ринку модульного будівництва, %
3.3.1. Динаміка виробництва модульних конструкцій, 2019 – 2021 рр., млн. грн.
4.1.1. Динаміка обсягів імпорту конструкцій для модульних об'єктів до України у 2019-2021 рр., млн грн
10.2.2. Динаміка пошукових запитів «модульний будинок» та «побутовки»
10.2.3. Структура видачі конкурентів на запит, %
11.1. Канали дистрибуції за кількістю посередників
11.2. Канали збуту модульних споруд
12.2. Прогнозні показники розвитку ринку модульного будівництва у 2022 – 2024 роках.