Ринок покрівлі в Україні: біг з перешкодами
472

Ринок покрівлі в Україні: біг з перешкодами

Ринок покрівлі в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2013-2020 років. В процесі маркетингового дослідження ринку визначено його основні параметри і динаміка їх зміни, проведена сегментація за видами продукції, регіонами, виробниками і імпортерами, виявлені головні чинники впливу і тенденції розвитку. Готовий аналіз ринку покрівлі в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати будь-який ринок України і світу

Ринок покрівлі в Україні, як і інші сфери економіки країни, у розглянутий період залежав від загальної макроекономічної ситуації. Якщо взяти показник валового національного продукту, то його найбільше значення зафіксовано в 2013 році. У наступному, 2014-му, в Україні вибухнула сильна криза в усіх сферах життєдіяльності держави і суспільства, яка призвела до втрати контролю над частиною території країни і дворазового падіння ВВП за підсумками 2015 року.

До теперішнього часу економіка України все ще перебуває в процесі відновлення, який значно загальмували карантинні обмеження, введені в боротьбі з поширенням вірусу COVID-19. У 2020 році ВВП України поки не досяг рівня 2013-го.

Також прочитайте огляд ринку бетону в Київській області

Динаміка ринку будівельних робіт, виражена в доларах США, яка безпосередньо впливає на ринок покрівлі в Україні показує картину, схожу на зміну значення ВВП в період, що досліджувався.

Правда, в 2019 році галузі вдалося перевищити аналогічний показник 2013 року за обсягами житлового будівництва, але в наступному, 2020-му, її спіткало чергове падіння через антиковідні заходи.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку покрівлі в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Моніторинг ринку покрівлі в Україні свідчить про те, що найбільшим споживачем цього виду будівельних матеріалів є сектор приватних одноквартирних будинків. Ринок цього напрямку будівництва, виражений в площі введених в експлуатацію об'єктів, мав різноспрямовану динаміку в період 2013-2020 років. Рівень 2013 року також ще поки недосяжний, найближче до нього ринок підбирався в 2015 і 2019 роках, а найбільше зниження даного показника відбулося в 2020-му.

Можливо вам стане в нагоді і огляд ринку блочного будівництва в Україні

Аналіз ринку покрівлі в Україні включає дослідження таких продуктових сегментів, як:

  • ондулін;

Ємність сегменту ондуліну ринку покрівлі в Україні мала стійку і значну знижувальну тенденцію в період, що досліджувався. Єдиний імпортер ондуліну в нашу країну знижував обсяги поставок через очікування зменшення попиту на його товар.

  • бітумна черепиця;

Переживши спад 2014 року, сегмент бітумної черепиці стабільно зростав на більш ніж 10% в рік до 2018-го. Єдиний виробник цього виду продукції ринку покрівлі в Україні різко знизив обсяг випуску через підвищення цін на нафту, з якої і виробляють бітум. Імпорт бітумної черепиці також знизився, але не так сильно, як внутрішнє виробництво.

Вам буде цікава статистика по ринку електроінструментів в Україні

  • руберойд;

Сегмент руберойду пройшов період швидкого відновлення після кризи, і за підсумками 2016 року майже вийшов на рівень 2014-го. Однак ринок будівництва не підтримав таку динаміку зростання, тому обсяг пропозиції руберойду в наступні роки скоректувався відповідно до реального попиту.

  • металочерепиця та профнастіл;

На цей сегмент ринку покрівлі в Україні негативно вплинуло різке зростання цін на сталь в 2017-2018 роках.

  • шифер;

Сегмент шиферу відреагував на негативну зміну економічних умов на ринку покрівлі в Україні в деякою затримкою. Найбільший вітчизняний виробник шиферу реагував на кризові явища повільно і вже за фактом їх впливу. Наступним відчутним ударом по ринку руберойду став тренд на заборону використання азбесту, який привів до необхідності зміни технології виготовлення.

На сайті розміщено понад 130 готових аналізів ринок будівництва і будматеріалів

  • мембранна покрівля;
  • керамічна черепиця;
  • піщано-цементна черепиця.

Три останніх сегменти ринку покрівлі в Україні мають незначний обсяг, який залежить від очікувань імпортерів щодо попиту на це вид продукції.

Більш детальну інформацію по даному напрямку бізнесу і прогнозах його подальшого розвитку можна дізнатися з матеріалів маркетингового дослідження ринку покрівлі в Україні, розмішеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Також ознайомтеся з оглядом ринку залізобетонних виробів в Україні

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами