Ринок газобетону в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018 – 1 півріччя 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає показники виробництва та зовнішньої торгівлі, розрахунок ємності, сегментацію за видами продукції та операторами, особливості цінових політик, виявлені фактори впливу та тенденції розвитку напряму бізнесу, що аналізувався. Готовий аналіз ринку газобетону в Україні можна придбати на сайті компанії.
Продукція ринку газобетону в Україні застосовується при зведенні житлових та нежитлових будівель. Цей матеріал цінується за високі міцність, тепло- та звукоізоляційні властивості при порівняно невеликій питомій щільності.
Ознайомтеся із типовою структурою дослідження ринку – за нею можна проаналізувати будь-який ринок України та світу
Газобетон виготовляється із суміші портландцементу, піску та води, з додаванням вапна та алюмінієвої пудри для газоутворення.
Моніторинг ринку газобетону в Україні показує, що місцеві виробники повністю забезпечені сировинною базою. Видобуток піску та вапняку в нашій країні за період, що досліджувався, збільшувався із середньорічними темпами 8,7% та 7,1% відповідно.
Можливо, вас зацікавить огляд ринку каменів у Словаччині
Також прочитайте огляд ринку виробів із граніту та послуг з його обробки
Обсяг виробництва на ринку газобетону в Україні у 2020 році становив 4 млн кв. метрів, що дозволило нашій країні увійти до п'ятірки європейських лідерів за цим показником. Останні два десятиліття ця галузь відродилася після майже повного знищення в період 1991-2000 років. Незважаючи на наявність великих запасів сировини, заводи з виробництва газобетону в перші роки незалежності закривалися, а їхня продукція замінялася імпортом. У результаті на початок 2000-х в Україні випускалося лише 100 тис. кв. метрів газобетону на рік. В даний час газобетон займає 53% у структурі стінових матеріалів, що використовуються в країні.
Ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку газобетону в Україні (2021 рік)
На ринку газобетону в Україні відзначається дефіцит по всьому асортиментному ряду цієї будівельної продукції. Сплеск попиту на газобетон стався після ослаблення карантинних обмежень, запроваджених для протидії поширенню вірусу COVID-19, під час яких заборонялася реалізація непродовольчих товарів. Для задоволення потреби в газобетоні деяким виробникам довелося до максимуму завантажити свої потужності.
Аналіз ринку газобетону в Україні дозволив встановити, що його обсяг щорічно зростає в середньому на 5%, поступово поглинаючи ринок цегли. Позитивний вплив на ринок газобетону в Україні надає відновлення зростання у 2021 році будівництва та здачі в експлуатацію житлової та комерційної нерухомості.
Рекомендуємо матеріал про ринок цементу в Україні
Наразі ринок газобетону в Україні на 93% заповнено продукцією вітчизняного виробництва. Найбільш ходовий вид виробу із газобетону – стінові блоки. Кінцевими покупцями є власники ділянок під будівництво котеджів – приватні особи та компанії-забудовники. Реалізація продукції ринку газобетону в Україні виробниками зазвичай здійснюється через посередництво дистриб'юторів.
Можливо вам знадобиться і огляд ринку кальциту в Туреччині, Греції, Росії та Польщі
Ринок газобетону в Україні має деякий експортний потенціал, але для його реалізації необхідно розміщувати виробництва ближче до кордону, оскільки транспортувати газобетон на великі відстані економічно невигідно. У 2020 році на зовнішні ринки поставлено лише 1,2% виробленого в Україні газобетону.
Імпорт ринку газобетону в Україні здійснюється переважно з Республіки Білорусь у – 97% від обсягу поставок.
Вас може зацікавити огляд ринку щебеню в Україні
За результатами аналізу ринку газобетону в Україні зроблено прогноз щодо збереження тенденції його зростання в середньостроковій перспективі. Розвитку ринку сприяє тренд підвищення енергоефективності житла, формуючи споживчий попит на теплоізоляційний газобетон щільністю 100-200 кг на куб. м.
Більш детальну інформацію про дану галузь та її подальші перспективи читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку газобетону в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.
Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте огляд блочного будівництва в Україні
Підписуйтесь на аналітику ринків від Pro-Consulting у соцмережах: Facebook, Telegram