in stock

Аналітична записка по ринку газобетону в Україні. 2023 рік

Аналітична записка по ринку газобетону в Україні. 2023 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Листопад 2023 року
Кількість сторінок: 8, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 4
Таблиць: 1
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
7200 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками Pro-Consulting було проведено дослідження ринку газобетону в Україні. Проаналізовано тенденції ринку, фактори впливу та проблеми розвитку. Досліджено основних операторів на ринку та аналіз споживання.
В ході аналізу було охарактеризовано основні тенденції розвитку ринку газобетону в Україні, проаналізовано виробництво, зовнішньоекономічну діяльність та споживання газобетону в країні, визначено основні оператори, представлено середні ціни на товари.
Україна входить до п’ятірки лідерів з виробництва газобетону в Європі.
За оцінками експертів, ринок газобетону в Україні росте щороку щонайменше на 5%. Цей процес відбувається завдяки тому, що газобетон поглинає ринок цегли в ширшій галузі стінових матеріалів.
Проблеми розвитку на ринку газобетону складаються з постійно зростаючої собівартості, низького рівня платеспроможності споживачів, нестачі працівників та інші.
За проведеним аналізом визначено найбільший попит на тип газоблоку.


Собівартість газобетонних блоків залежить від вартості та норми витрати сировини та енергоресурсів (електроенергія, газ, вода), що складають матеріальні витрати на виробництво, оплати праці робітників разом з соціальними відрахуваннями, амортизації обладнання та інших адміністративних витрат. Частки вказаних статей витрат можуть коливатися в залежності від виду газобетону, обсягів виробництва, технології та ступеня автоматизації процесу, віддаленості від сировинної бази тощо.
Зважаючи на специфіку ринку, серед груп споживачів газобетонних виробів в Україні, найбільшу частку становлять дистриб’ютори та будівельні компанії (прямий продаж). На сьогоднішній день, цільова аудиторія складається з великих національних корпорацій, середніх підприємств та малого бізнесу, тому закупівля товарів у великих компаній лідерів є економічно доцільною завдяки оптовій знижці та виробничій потужності найбільших операторів.
Для кожного сегменту цільової аудиторії притаманна різна поведінка та різні причини купівлі товару. Вирішальним фактором купівлі для сегменту В2С є територіальне розташування (економія витрат на транспортування продукції) та співвідношення ціна-якість. Для сегменту B2B та B2G важливим буде впізнаваність бренду, його імідж. цінова політика та відсоток знижки на купівлю оптом.
Головними проблемами для виходу нових гравців на ринок є наступні:
• Високий рівень конкуренції в галузі. Зростання рівня конкуренції має високу можливість виникнення, що буде мати суттєвий влив на реалізацію продукції компанією та може призвести до зниження прибутку.
• Високий рівень інвестиції для організації виробництва. За попередньою оцінкою, обсяги інвестицій в організацію виробництва газобетону є суттєвими, термін окупності складає 3-4 роки. Враховуючи невизначеність ситуації в країни, ризик зростання термін повернення інвестицій є значним і потребує постійного відстежування компанією.
• Падіння рівня будівництва через війну. За даними аналізу, основні обсяги споживання газобетону припадають саме на сектор багатоповерхового та приватного будівництва. Ймовірність зниження рівня будівництва оцінюється як середня та потребує моніторингу з боку спеціалістів компанії для своєчасного планування виробництва та реалізації
• Ціни на ресурси Хоча ціни на сировину зазнали змін через інфляцію, найбільшою проблемою може стати вартість електроенергії для підприємств, яка вже тричі за останній рік зазнала змін , при цьому тариф зріс в 1,5-2 рази. Ймовірність підвищення вартості на енергоресурси та сировину оцінюється як середня, вплив від ризику може бути нівельований через планування закупок сировини, диверсифікації поставок та планування цін реалізації готової продукції

Детальний зміст:

1 Аналіз тенденцій розвитку ринку газобетону в Україні
2. Загальні показники ринку
3. Сегментація та структурування ринку
4. Зовнішня торгівля газобетоном
5. Споживачі та їх переваги
6. Висновки

Перелік таблиць:

1 Загальні показники ринку газобетону України у грошовому вираженні, млн. грн.

Перелік графіків і діаграм:

1 Види газобетонних блоків в Україні
2 Частка ринку автоклавного та неавтоклавного газобетону в Україні в 2022 р., %
3 Географічна структура експорту газобетону з України у 2018-6 міс. 2023 р., у натуральних показниках, тис. м3
4 Географічна структура імпорту газобетону в Україну у 2022-6 міс. 2023 р., у натуральних показниках, тис м3, %

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами