Блокчейн крадеться, біткоін затаївся: все ще тільки починається
498

Блокчейн крадеться, біткоін затаївся: все ще тільки починається

Навряд чи якийсь із фінансових ринків проявив себе настільки яскраво в останні роки, як ринок криптовалюти. Особливо найбільш запам'ятався період другої половини 2017 року, який за напруженням пристрастей сміливо можна порівнювати із золотою лихоманкою 19 століття.

Початком криптореволюції прийнято вважати 2008 рік - час створення біткоїна таємничим Сатоши Накамото. Перша транзакція нової цифрової валюти була проведена в жовтні 2008 року, коли Накамото перевів Хелу Фінлі десять монет в якості тесту роботи системи. Уже в наступному році можна було купити приблизно 1300 біткоїнів за один долар.

Знаковою подією для становлення криптовалюти став перший випадок придбання за біткоїни піци, що сталося в травні 2010 року. На одну піцу тоді було витрачено 10 тис. цифрових монет, а вже до кінця цього ж року один біткоїн став коштувати цілих півдолара. Напевно, покупці піци в цей момент були дуже засмучені. А що вже говорити про їхні почуття в грудні 2017 року, коли біржова ціна біткоїну-монетки впритул наблизилася до позначки $20 тис. Майже двісті мільйонів доларів за піцу - це дуже дорого.

Найдалекоглядніші стали першими біткоїновими мільярдерами. Поступово почав навіть проявлятися контур нової світової фінансової системи, заснованої на криптовалюті. Проте правлячі еліти вирішили, що її поява поки передчасна, і в хід пішли адміністративні заходи державного регулювання. Закономірним підсумком стало те, що бурхливе зростання вартості біткоїну не тільки припинилося, але і змінилося не менш стрімким обвалом. В результаті, зараз біткоїн коштує в районі $3,8 тис., і з грудня минулого року на ринку панує відносна стабільність.

Однак ця стабільність нікого не повинна вводити в оману, оскільки потенціал технології блокчейна в цілому і криптовалюта зокрема знаходиться тільки в початковій стадії реалізації. Сьогодні, крім біткоїна, існує понад дві тисячі криптовалют, з них десяток мають капіталізацію більше мільярда доларів. Сама технологія блокчейну продовжує удосконалюватися і буде поширюватися на сфери, безпосередньо не пов'язані з фінансами. В криптоцифрову форму будуть поступово трансформуватися звичні нам гроші.

Так, відомий американський інвестор-мільярдер Тім Дрейпер твердо переконаний, що протягом найближчих п'яти років традиційні фіатні гроші будуть витіснені криптовалютою на задвірки фінансової системи. Відбудеться це завдяки особливостям технології блокчейн, що забезпечує високу ступінь безпеки і прозорості платежів без посередників, що дозволить їй завоювати довіру користувачів і офіційне визнання влади. Тому інвесторам не варто виключати криптопроекти із зони своєї уваги, оскільки саме в них сьогодні закладений потенціал майбутніх доходів.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами