Кияни та квартирне питання - коментар Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting. Великий Київ
2005

Кияни та квартирне питання - коментар Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting. Великий Київ

Через тінізацію економіки позичальник не може показати свої доходи. І навіть незважаючи на банківські заборони, ринок нерухомості виходить з крутого піке. Після кризи 2014-2015 років українці знову купують житло. Найкраще це показує столичний ринок нерухомості.

Ціни все нижче

За останній рік ціни на нерухомість в столиці просіли на 10-15%, порахували аналітики. Головні причини - девальвація гривні, зниження купівельної спроможності і проведення АТО. У 2018 році очікується невелике зниження ціни на квадратні метри в новобудовах, але несуттєво. Відчутніше падіння відчує вторинний ринок Києва, вважає екс-президент Асоціації ріелторів України Сергій Злидень.

«Вторинний ринок у нас з 2004 року від доларового еквівалента не втік. Швидше за все, буде невелике зниження до 5%. Це стосується хрущовок, сегмента старої забудови 1970-1980-х », - зазначає він.

Smart-житло

Щоб продати квартири, девелопери йдуть на хитрість. Один з прийомів - зменшення метражу. Саме однокімнатні квартири займають половину від усього введеного в експлуатацію житла, розповідає генеральний директор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов. «Щоб запропонувати більш конкурентну ціну, забудовники здешевлюють проекти. Відбувається це в основному не за рахунок зменшення прибутковості, а за рахунок використання більш дешевих будматеріалів та спрощених будівельних рішень », - пояснює він.

Для покупця важлива не тільки площа житла, що будується. Ключ до успіху для девелопера - розташування, хороша транспортна розв'язка, інфраструктура, зелені зони, престижність району. Втім, деякі ЖК самостійно забезпечують більшість цих переваг. «Обличчя» будинку теж грає не останню роль, стверджують експерти. Ще одна вимога - енергоефективність будівель. Адже комунальні платежі тільки ростуть.

Не всім підходить економ

Економічне житло популярне. Але і комфорт-клас купують. Таких квартир на даний момент 30% на ринку Києва. Частка новобудов бізнес-класу становить 25%, преміум-класу - 12% від загальної кількості. За даними аналітиків, найбільше пропозицій в Голосіївському районі - 19%. У Дарницькому та Солом'янському - по 14%, в Печерському і Шевченківському - по 12%. Менше будують в Дніпровському - 9%, у Святошинському - 7%, в Подільському - 6%, в Оболонському - 5% і в Деснянському районі - 2%.

Інфраструктура - головний фактор

З 2016 девелопери змінюють розташування. Оскільки вільних площ в місті стає все менше, забудовники часто використовують під будівництво об'єктів колишні промзони. Великі гравці ринку сфокусовані на передмісті Києва, зокрема Києво-Святошинському, Вишгородському, Броварському і Бориспільському районах. Там житло нмає найбільший попит. Також популярні проміжні території, коли РК формально відноситься до селища або селища міського типу, а фактично являє собою окремий житловий масив.

Основні споживачі житла в передмісті - сім'ї з дітьми, у яких є автомобіль. При виборі житла в передмісті головними стримуючими факторами стають транспортне сполучення з містом, а також доступ до освітніх і медичних установ.

Ціни не кусаються

Від 15 тисяч до 22 тисяч гривень. Стільки нині просять за квадратний метр у столиці і передмісті. Але можна знайти дешевше. Починаючи від $ 500 за квадратний метр і до $ 1000 в центрі міста.

У Печерському і Шевченківському районах ціни найвищі. Нижче - в Дарницькому і Деснянському районах.

Вартість житла в містах-сателітах, через підвищений попит, зрівнялася зі столичними.

Київський ринок нерухомості оживає. Гравці вже зараз говорять про підвищення ділової активності. Кількість транзакцій зростає. Девелопери роблять ставку на розвинену інфраструктуру і очікують активного кредитування з боку банків. Стверджують, що як тільки ставки по депозитах знизяться, українці почнуть брати кредити і купувати житло.

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 13.04.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами