Експорт і внутрішня переробка: бізнес-план підприємства по виробництву кукурудзяної муки
4906

Експорт і внутрішня переробка: бізнес-план підприємства по виробництву кукурудзяної муки

Щорічно світові обсяги виробництва кукурудзи перевищують обсяги вирощування всіх інших культур. Це пов'язано з постійним зростанням попиту на даний продукт, в основному, в суміжних галузях - виробництві м'яса і крохмалю. Крім того, кукурудза активно використовується в птахівництві у вигляді корму.

Україна займає 7-у позицію в списку 10 провідних виробників кукурудзи із загальною часткою виробництва 2,4%, а також 4-е місце за обсягами експорту даної культури, поступаючись лише США, Аргентині та Бразилії (світова частка експорту нашої країни становить 12%) .

Посівні площі кукурудзи в нашій країні досягають 4 тис. га. За останнє десятиліття валовий збір кукурудзи зріс на 16 млн. т або в 3,3 рази. Найбільший урожай припав на 2013 рік - 30,9 млн т.

Також вас може зацікавити матеріал про бізнес-план елеваторного комплексу

Малюнок. Площі, відведені під посів кукурудзи. Рівень врожайності в 2005-2016 рр.

Малюнок. Валовий збір кукурудзи в Україні в 2005-2016 рр., тис.т.

Джерело: Державна служба статистики України
1 - без урахування території АРК

Також почитайте про результати аналізу ринку переробки кукурудзи в світі

У той же час, варто відзначити, що, незважаючи на високий потенціал і великі обсяги вирощування кукурудзи, внутрішній попит на зерно досягає всього 30%. При цьому, потреба переробних підприємств мінімальна. У 2015 році було вироблено тільки 60 тис. т. Кукурудзяної крупи при валовому зборі кукурудзи в 23 млн. т. Таким чином, споживання переробної галузі становить 0,3%. Велика частина вирощуваної в нашій країні кукурудзи припадає на експорт.

У нас на сайті доступний до покупки готовий бізнес-план організації борошномельного виробництва - ми можемо адаптувати його під іншу локацію, рік, масштаби

В Україні відзначається наявність відповідних умов для збільшення виробництва круп і нарощування експорту. Для цього необхідно вивчити бажання і переваги імпортерів. Так, наприклад, європейські країни закуповують виключно зерно. Єгипет і Казахстан, в свою чергу, імпортують кукурудзяну крупу, а Малайзія - перлову. У той же час, практично не освоєний африканський ринок, проаналізувавши який, можна значно розширити географія експорту.

Малюнок. Виробництво круп в Україні в 2005-2015 рр., тис.т.

Джерело: Державна служба статистики України

Звертаємо увагу на те, що у нас є матеріал про ринок насіння кукурудзи в Україні

Як вже було сказано вище, в Україні відзначається істотне перевиробництво кукурудзи і зниження прибутковості цього сегмента. Подібні тенденції можуть стати підставою для розвитку внутрішньої переробки. Кукурудза використовується для виробництва різних товарів. В тому числі, і для виробництва борошна, яка може використовуватися як продукт харчування або сировину для гих галузей. Експорт такого борошна є торгівлю продукцією з додатковою вартістю, зниження цін на яку не надто відчутно в порівнянні з торгівлею зерном.
Виробництво крупи відбувається в 2 етапи: підготовка зерна до переробки і безпосереднє отримання крупи. В ході переробки зерна кукурудзи передбачається реалізація наступних продуктів:


Дісконтрірованний період окупності проекту становить 34,1 місяць. Рентабельність продажів досягає 14% - кожен долар доходу принесе підприємству $ 0,14 чистого прибутку.

Можливо, вас зацікавить стаття про бізнес-ідею вирощування зернового сорго

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами