Морепродукти люблять по всьому світу. Вони складаються 20% від всього споживаного населенням Землі тваринного білка. Останнім часом все більше виробників морепродуктів, зокрема креветок, вважають за краще не зв'язуватися з мінливістю їх лову в природних умовах, а займаються плановим виробництвом на креветочних фермах. Подібні ферми вже забезпечують 40% всіх продажів креветок в світі. Три чверті креветочних господарств знаходяться в азіатському регіоні, звідти ж і спрямовуються основні потоки ракоподібних на світовий ринок.Українці також не проти поласувати креветками. У наших морях мешкають чорноморська кам'яна (Palaemon elegans) і чорноморська трав'яна (Palaemon adspersus) креветки. Однак, за своїми споживчими властивостями, такими як розміри і смакові якості, вони значно поступаються великим і смачним королівській і тигровій видам креветок. Саме останні є фаворитами у любителів морепродуктів. На внутрішньому ринку в минулому році їх було куплено дві тисячі тонн, загальне зростання даного сегмента ринку за останні кілька років досягло 30%.
Тому створення в Україні креветочної ферми є прибутковим і перспективним вкладенням грошей. Тим більше, що це не доставить особливої складності, так як фахівцями Pro-Consulting вже написаний відповідний бізнес-план.
Дане підприємство зможе щорічно поставляти більше п'яти тонн королівських креветок на український ринок і, завдяки конкурентними цінами, потіснити на ньому імпортерів. В результаті, інвестор зможе примножити свій капітал, а українці матимуть можливість їсти якісних вітчизняних креветок.
Для організації креветочної ферми будуть потрібні грошові кошти в розмірі 330 тис. євро і ділянка землі площею 12 соток. Креветки будуть вирощуватися в установці замкнутого циклу.
При розробці бізнес-плану креветочної ферми були проведені всі необхідні розрахунки і складена фінансова модель роботи підприємства з урахуванням сезонного і інших чинників. Для максимальної ефективності, місце розташування ферми необхідно підібрати якомога ближче до ринків збуту, тобто, бажано розмістити її поруч з Києвом чи іншим великим містом.
В цьому випадку, 5245 кілограм вирощених протягом року ракоподібних можна буде продавати з рентабельністю 18,7%, при якій кожне євро доходу буде приносити більше 18 центів чистого прибутку.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: