Цензор.НЕТ - коментарі генерального директора Pro-Consulting Олександра Соколова
1322

Цензор.НЕТ - коментарі генерального директора Pro-Consulting Олександра Соколова

Мікробіолог Олена Мошінец: "Лікарі щиро вірять, що в ситуації, коли антибіотик не спрацьовує, винен пацієнт"

А що ж ви хочете? Спочатку антибіотики приймаєте на власний розсуд, а потім хочете, щоб в лікарні вони на вас подіяли "? Аналогічні тези часто можна почути від лікарів, однак, чи так це насправді? З якої причини не діють антибіотики в наших реанімаціях? Наскільки реальна проблема стійкості до антимікробних препаратів?

Вам також буде цікавий огляд ринку медичних і лабораторних послуг в Україні

Глобальна загроза людству

Цілком реальна. За даними ООН, до 2050 року хвороби, викликані бактеріями, стійкими до антибіотиків, будуть щорічно вбивати близько 10 мільйонів чоловік. Вже сьогодні від лікарсько-стійких захворювань за рік помирає 700 тисяч людей. ВООЗ назвала цю проблему однією з 10 глобальних загроз здоров'ю населення, які стоять перед людством.

В Україні споживання антибіотиків корелює зі світовим. За словами генерального директора компанії Pro-Consulting Олександра Соколова, в 2017-2018 частка українського ринку антибіотиків оцінювалася в менш ніж 2% від загальносвітового. У 2019 збільшилися показники виробництва, імпорту і експорту. Причому обсяги імпорту збільшилися більш ніж в 1,5 рази, за рахунок чого обсяг ринку виріс майже на 40%, а частка, відповідно, перевищила 2%. У 2020 році ринок продовжив зростати, що частково стало наслідком особливостей призначення антибіотиків в період пандемії у всіх країнах. Тому питання стійкості інфекцій до антибіотиків актуальні для нашої країни не менше, а можливо, навіть більше, ніж для інших країн.

Ознайомтеся з аналітикою з анотації до готового аналізу фармацевтичного і аптечного ринку України (2020 рік)

Біда в тому, що жоден з 43 антибіотиків, які перебувають зараз на стадії клінічних випробувань, не вирішує проблеми стійкості найнебезпечніших в світі бактерій до протимікробних препаратів. Вчені так і не змогли знайти і розробити принципово нові й ефективні антибактеріальні засоби.

"В Україні відсутні фахівці з антимікробної терапії"

Проте, рішення, можливо, є. Над ним зараз працює к.б.н. Інституту молекулярної біології і генетики Олена Мошінец. В рамках гранту, отриманого від Національного фонду досліджень, Олена займається розробкою терапії для подолання стійкості до антибіотиків важких інфекцій, викликаних одним з найнебезпечніших на сьогодні штамів - Klebsiella pneumoniae.

Також прочитайте аналітику ринку діагностичних та лабораторних послуг в Україні (2021 рік) в анотації до готового звіту по ринку

- Олена, останнім часом проблема антибіотикорезистентності виходить на перший план. ВООЗ і ООН дають один прогноз страшніший за інший. Наскільки все, насправді, страшно, і яка ситуація в Україні?

- Якщо говорити не про глобальну проблему, а про національну, то, в першу чергу, вона в тому, що в Україні відсутні фахівці з антимікробної терапії. Їх немає зовсім, їх не готували раніше, їх не почали випускати і зараз, в умовах катастрофи полірезистентних бактерій. Ці фахівці повинні бути не фармакологами, як і не терапевтами, а мікробіологами, які розуміють біологію інфекційного процесу і те, як працюють антибіотики, а також відстежують їх ефективність в контексті антибіотикорезистентності в кожному конкретному регіоні, області або госпіталі.

На практиці Україна не робить нічого, щоб протистояти проблемі антибіотикорезистентності. Більш того, правда в тому, що ми взагалі не знаємо, якою є реальна ситуація з антибіотикорезистентністю. Немає жодного дослідження, жодного контролю, немає ніяких даних, які маркери (гени) антибіотикорезистентності в якому регіоні або госпіталі домінують. Швидше за все, у нас є всі гени антибіотикорезистентності, які можна знайти в науковій літературі. Я вже стикалася зі штамами, стійкими до всіх антибіотиків.

Також вам буде цікава аналітика з анотації до готового аналізу ринку медичних і лабораторних послуг в Україні (2020 рік)

Україна з 90-х років припинила випуск найважливіших імунобіологічних препаратів - антибіотиків, вакцин. Ми віддали і втратили технології виробництва антибактеріальних препаратів, а слідом за цим прийшов логічний занепад знань в цій області, що тепер виражається в заході ери знань про антибіотики в Україні. Прикладні знання завжди супроводжувалися наукою і якимось розвитком, якщо і не на світовому рівні, то хоча б дотягувалися до цього рівня. Зараз в Україні немає жодної наукової школи з антибіотикотерапії.

Я постійно беру участь в українських і міжнародних медичних конгресах і у мене складається таке враження: нам гостро бракує власної експертної думки, своїх груп дослідження проблем антибіотикотерапії. Сучасні українські лікарі, навіть імениті, не знають, як зараз розробляються нові антибіотики і як правильно призначати ті, що є на ринку.

Також прочитайте матеріал про ринок приватних стоматологічних послуг в Києві

Джерело: Цензор.НЕТ

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами