in stock

Аналіз ринку медичних і лабораторних послуг в Україні. 2020 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Грудень 2020 року
Кількість сторінок: 47, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 6
Таблиць: 17
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
20900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела аналіз ринку медичних і лабораторних послуг в Україні, в якому представлені основні тенденції, ємність, динаміка і структура ринку ринку медичних і лабораторних послуг в Україні.
Ринок медичних і лабораторних послуг в Україні за останні 10 років в грошовому вираженні збільшився в 4-5 разів. З одного боку, можна спостерігати перспективний зростаючий ринок, з іншого боку, за розвитком лабораторної діагностики повинні слідувати і професійний медичний персонал для правильної інтерпретації отриманих результатів.
Державні клініки значно поступаються за якістю і часом очікування результатів аналізів, на відміну від приватних. На даний момент, деякі державні клініки надають платні послуги аналізів, проте, навіть з урахуванням цін на порядок нижче, ніж в приватних закладах, довіра до державної лабораторної діагностики досить низька.
Існуючі проблеми державної та приватної медицини створили передумови старту медичної реформи в 2018 році. Дана реформа в контексті лабораторних досліджень передбачає 12 аналізів, які пацієнт може пройти безкоштовно, причому не всі з них є лабораторними. Для пацієнтів, які мають декларацію з лікарем, безкоштовними повинні бути такі дослідження і тести:
• загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
• загальний аналіз сечі
• глюкоза крові
• загальний холестерин;
• вимірювання артеріального тиску;
• електрокардіограма (ЕКГ) в стані спокою;
• вимірювання ваги, росту, окружності талії;
• швидкі аналізи на вагітність, тропоніни, ВІЛ та вірусні гепатити.
Кількість аналізів в державних медичних установах обмежена, в порівнянні зі списком послуг приватних клінік і лабораторій, де перелік аналізів перевищує 500 одиниць. Втім, навіть їх асортимент не покриває всіх потреб ринку, і, в певних випадках, біоматеріал необхідно відправляти в європейські лабораторії, які проводять до 5 тис. різних аналізів. Перелік безкоштовних аналізів в майбутньому може розширитися, однак, розширення буде несуттєвим. Політика буде спрямована на види аналізів, обладнання для яких вже є в установах. І буде обмежуватися найпопулярнішими видами аналізів.
Що стосується приватних операторів медичних і лабораторних послуг, то варто відзначити що на ринку склалася тенденція злиття і укрупнення, що дозволяє операторам акумулювати більше виручки для модернізації обладнання (закупівля обладнання з більш досконалими характеристиками - прискорення часу проведення одного аналізу, можливість проводити більше видів аналізів і т.д.). Так, найбільший гравець на ринку лабораторної діагностики «Синево», використовує таку модель бізнесу, як франчайзинг - дозволяє стороні компанії-власнику (франчайзеру) передавати право на продаж послуг компанії (за плату) іншій стороні (франчайзі). Це дозволило збільшити частку на ринку на даний момент до 46,6% в 2019 г. На даний момент франшиза налічує близько 20 учасників.
До укрупнення учасників також відносяться партнерства, так Мережа клінік "Мій Доктор" в 2019 році уклала партнерство з мережею лабораторій «Сінево». Для пацієнтів "Мій Доктор" вказане партнерство означає можливість здати аналізи безпосередньо в будь-якій клініці мережі в м Київ, Житомир, Біла Церква або Сміла.
На початку 2020 року медична мережа «Добробут» об'єдналася з медичної мережею Doctor Sam. Завдяки об'єднанню клієнти отримають доступ до широкої мережі медичних центрів, яка покриває значну частину Києва, служби невідкладної допомоги, розширеної професійної експертизи лікарів і єдиної діагностичної бази.
Також, можна підкреслити, що оператори ринку медичних і лабораторних послуг мають різні частки в різних регіонах, тобто компанії розвивають власну мережу в близькості до материнської установи (це полегшує контроль, і збільшує швидкість реагування). Так, Діасервіс веде свою діяльність у м. Запоріжжя, в південно-східній і центральній частині України. Діла, в основному розвинена в Києві та Київській області, і в північній частині України. Смартлаб лідирує в Одесі і на Півдні України. Незалежна лабораторія Інвітро працює в центральній частині України. Ескулаб і Медіс лідирують в західній частині України.
За даними Міністерства охорони здоров'я України в 2019 рік видатки бюджету на охорону здоров'я охоплюють 51% від загального обсягу (близько 4% ВВП). Приватні витрати на охорону здоров'я в Україні в співвідношенні з державними, є одними з найвищих в ЄС і країнах Східної Європи. Переважна більшість цих витрат - 95% - були виплачені домогосподарствами, а тільки 5% припадають на страхові виплати, донорську і міжнародну допомогу.
На початку 2018 року МОЗ України підписав Меморандум з Американським союзом клінічних патологів. Міжнародні партнери надаватимуть підтримку українським фахівцям з лабораторної діагностики - допомога поліпшити знання та навички з управління якістю в лабораторіях. За результатами численних міжнародних оцінок в 2015-2017 роках, система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%. На грудень 2020 року, в Україні тільки 14 лабораторій - 3 приватних і 11 державних - акредитовані за стандартом ISO 15189. В одному зі своїх інтерв'ю комерційний директор мережі лабораторій «Сінево» заявив, що «деякі головні лікарі державних медустанов починають замислюватися про вкрай високу неефективності власних лабораторій, що поїдають і так лімітовані ресурси». За його словами, державні медустанови, що мають справу з невідкладною медичною допомогою, «залишать лабораторії, що забезпечують аналізами саме цей напрямок, але по «нетермінових» аналізам можливий і аутсорсинг». На даний момент, зростає тенденція, коли установи першої допомоги залучають приватні лабораторії для проведення аналізів. Гравці ринку приватної медицини, відзначають, що існуюча модель, де в кожному лікувальному закладі є своя маленька лабораторія, застаріла. Такі рішення економічно не вигідні і не дозволяють забезпечити необхідну якість і спектр досліджень. У розвинених країнах переважає тренд, коли створюються централізовані лабораторії, атестовані та акредитовані відповідним чином. Приватні великі лабораторії гнучкі в плані управління бізнесом, також мають великі можливості, пов'язані з залученням приватного капіталу, в порівнянні з державним сектором, де джерелом таких коштів виступає бюджет і платники податків.
Незважаючи на збільшення попиту на загальноклінічні аналізи в приватних лабораторій, основними дослідженнями, які проводять приватні заклади залишаються складні лабораторні дослідження, а саме на гормональний статус, різні інфекції і ін.


Ринок медичних і лабораторних послуг в Україні характеризується тим, що ринок приватної медицини, в тому числі і лабораторної діагностики, змінився за рахунок зміни уподобань самого пацієнта. Навколишнє середовище, в якому живе людина щорічно погіршується, і падає рівень здоров'я населення. На тлі цього в Україні зростають ціни на медичні послуги і препарати. Розуміючи це, пацієнтам дешевше і легше попередити наступ будь-якої хвороби, і вони тим самим захищають себе від можливих проблем зі здоров'ям і фінансовими витратами. Таким чином, здача аналізів і їх інтерпретація лікарем з подальшим призначенням лікування, дозволяє пацієнтам попередити більш серозні ускладнення.
Щорічно в Україні збільшується розвиток превентивної медицини, тобто профілактичних заходів, основними методами яких є рання діагностика захворювань і здоровий спосіб життя. Профілактика знижує смертність від таких недуг, як цукровий діабет, ракові і серцево-судинні захворювання.
У всіх медичних підприємств на ринку є схожа тенденція, а саме, те, що компанії мають багато пунктів забору крові, де можуть, частково, проводити більш легкі аналізи, а більш складні дослідження вони відправляють в головну лабораторію, де присутнє необхідне обладнання для проведення аналізів .

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку медичних і лабораторних послуг (фактори впливу, проблеми розвитку, тенденції об'єднання лабораторій і клінік)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в 2019 - 9 міс. 2020 рр.
• Кількість клінік і кабінетів
• Кількість лабораторій
• Кількість виконаних аналізів
1.3. Сегментація і структурування ринку (за видами, регіонально) структура доходу за видами аналізу; частка аналізів «на дому»
2. Державне регулювання галузі. Аналіз тенденцій в зміні регулювання медицини.
3. Основні оператори ринку
• Прямі конкуренти (формат сімейний лікар + лабораторія)
• Непрямі конкуренти (клініки з лабораторіями; лабораторії)
3.1. Характеристика основних операторів
• по бізнес-моделям; по зв'язаним послугам; при наявності лабораторії - з ким йде робота і які виконуються аналізи; по ціновій політиці
3.2. Частки ринку основних операторів ринку (оцінка по фінансовій звітності і кількості установ)
3.3. Аналіз конкуренції і факторний аналіз ринкових часток конкурентів
4. Середні поточні ціни на основні аналізи в розрізі конкурентів
5. Споживачі та їх вподобання (аналіз кабінетним способом)
5.1. Аналіз захворюваності та порядку дій при нездужанні у пацієнта
5.2. Аналіз шляху споживача і питань, вирішенням яких займатиметься новий оператор досліджуваного формату
5.3. Структурування та сегментація поточного і потенційного споживання
5.4. Потреба в товарі/послузі
6. Комплексні пропозиції схожого формату на ринку
7. Висновки. Прогнозні показники
7.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку
7.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку приватних медичних послуг і лабораторій в 2020-2023
7.3. Рекомендації з розвитку на ринку
8. Інвестиційна привабливість галузі з точки зору виходу з новим форматом
8.1. SWOT-аналіз ринкового спрямування
8.2. PESTLE-аналіз факторів впливу на ринок
8.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок. Побудова карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Мережа лікувально-профілактичних закладів України в 2019 році, од.
2. Самостійні амбулаторно-поліклінічні заклади України в 2019 році, од.
3. Кількість державних і відомчих лабораторій в Україні по областях в 2019 році, %.
4. Кількість приватних лабораторій в Україні по областях в 2019 році, %.
5. Кількість всіх лабораторій в Україні по областях в 2019 році, %.
6. Кількість приватних лабораторій і пунктів забору біоматеріалу в Україні по областях в 2019 році, %.
7. Кількість і динаміка лабораторних аналізів в державних лабораторіях України (за видами) за 2018-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. шт.
8. Кількість і динаміка лабораторних аналізів в приватних лабораторіях України (за видами) за 2018-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. шт.
9. Структура ринку лабораторної діагностики за видами аналізу в 2019 р., в натуральному і грошовому вираженні, млн. шт., млрд грн
10. Частки ринку основних операторів лабораторних послуг в Україні, в грошовому вираженні, %
11. Частки ринку основних операторів лабораторних послуг в Україні, в грошовому вираженні, %
12. Аналіз динаміки ринкових часток
13. Середні поточні ціни на основні аналізи в розрізі конкурентів
14. Склад хворих в стаціонарі в Україні в 2019 році, дорослі (більше 18 років), тис. чол.
15. Склад хворих в стаціонарі в Україні в 2019 році, діти (0-17 років), тис. чол.
16. Склад хворих в стаціонарі в Україні в 2019 році, дорослі і діти, зіставлення з кількістю сімейних лікарів
17. Навантаження фахівців за кількістю пацієнтів на 1 лікаря в Україні в 2019 році

Перелік графіків і діаграм:

1. Кількість лабораторних аналізів в державних і відомчих лабораторіях України за 2016-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. шт.
2. Кількість лабораторних аналізів в приватних лабораторіях в Україні за 2016-2019 рр., в натуральному вираженні, млн. шт.
3. Частки лабораторних аналізів в державних і приватних лабораторіях України за 2016-2019 рр., в натуральному вираженні, %
4. Обсяг імпорту реагентів для IVD обладнання в Україні за 2018-9 міс. 2019 року, в грошовому вираженні
5. Структура імпорту реагентів для IVD обладнання (за видами) в Україні за 2016 - 9 міс. 2019 роки., в натуральному вираженні, %
6. Прогноз ринку лабораторних досліджень в Україні в 2020-2023 рр., в грошовому вираженні, млрд грн

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами