Споживання яєць в країні залежить від безлічі факторів, основними з яких є рівень виробництва продукції тваринництва, зміна цін на продукти харчування і реальних доходів населення. Після розпаду СРСР, для збереження і розвитку співпраці у всіх областях, в тому числі і економічній, було створено Співдружність Незалежних Держав, до якого увійшли всі частини колишнього СРСР, за винятком Прибалтики. У 1990-х на території СНД спостерігалося зниження рівня життя населення, що стало причиною зниження доступності продуктів харчування, в тому числі і яєць. З 1990 по 2000 рік, споживання яєць на одного жителя СНД впало на 30%, з 257 до 169 штук на рік. У наступні роки почалося відновлення тваринницького комплексу держав Співдружності. Виробництво і споживання яєць знову стало рости.
Станом на 2017 рік загальний обсяг яєчного виробництва в СНД склав оціночно 5 млн тонн або 6,6% від загальносвітового обсягу. Найбільшими виробниками є Росія, Україна, Білорусь і Узбекистан. Частки інших країн незначні. За останнє десятиліття спостерігалася позитивна динаміка в даній галузі, за винятком 2016 року. Найбільше зростання виробництва яєць (6%) в СНД був зафіксований в 2014 році в порівнянні з 2013-м. Трохи менший відсоток зростання відзначений і в 2017 році.
83% всіх імпортних поставок припадає на Російську Федерацію, на другому місці - Україна. Імпорт яєць в Україні здійснюється в більшості своїй у вигляді поставок інкубаційного матеріалу для нарощування поголів'я птиці, в першу чергу м'ясного напряму. Деякі країни з недостатньо розвиненим птахівництвом, такі як Казахстан і Молдова, закуповують і харчові яйця. Загальний обсяг яєчного імпорту в регіон СНД зріс з 2008 по 2017 рік майже в три рази і досяг 114,8 тис. тонн. Найбільше зростання зовнішніх поставок (72,1%) відзначене у 2011 році, а найбільше їх падіння (-7,5%) - в 2015-му.
Експорт яєць з СНД зростає ще більшими темпами, ніж імпорт. У період 2008-2017 років він збільшився з 50,3 тис. тонн до 189,6 тис. тонн. Найбільше яєць за кордон постачають Україна і Білорусь. Завдяки, в основному, зусиллям цих двох країн у 2017 році експорт яєць з СНД виріс на 35,9% в порівнянні з роком раніше.
За результатами аналізу ринку яєць СНД можна прогнозувати подальше зростання їх виробництва в середньостроковій перспективі. Ослаблення національної валюти і заходи з імпортозаміщення благотворно позначилися на розвитку сільського господарства в Російській Федерації. Завдяки цьому, а також відновленню економіки України, випуск яєць буде збільшуватися приблизно на 2,5% на рік. За рахунок цього буде зростати споживання яєць всередині Співдружності і обсяги їх експорту. Потреба в харчових імпортних яйцях буде зменшуватися, а імпорт буде обмежуватися в основному необхідністю завезення високопродуктивного інкубаційного матеріалу.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: