Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні: традиції, які вигідно відроджувати
2346

Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні: традиції, які вигідно відроджувати

Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні розроблений компанією Pro Capital Investment за результатами аналізу ринку лляної продукції, а також оцінки поточної і перспективної інвестиційної привабливості даного напрямку бізнесу. Готовий бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні можна придбати на сайті компанії.

Яскравим трендом сьогоднішнього часу є прагнення людей оточити себе натуральними речами. Зокрема, зростає попит на одяг, зроблений з лляної тканини.

Також ознайомтеся з концепцією проекту виробництва рослинних олій в Україні

На території України льон традиційно вирощували в регіонах Полісся і Прикарпаття. Однак в останні двадцять років виробництво і переробка льону знаходилися в занепаді, але, в той же час, потенціал галузі зберігся завдяки роботі Інституту луб'яних культур та нечисленних фермерів.

Прочитайте матеріал про прибуткові бізнес-ідеї в аграрному секторі

В даний час попит на льоноволокно на міжнародному ринку високий. Країни, що мають розвинену текстильну промисловість, з задоволенням купляють цю сировину для подальшого випуску ходових тканин. Більше 70% світового виробництва волокна льону імпортує Китай, європейським лідером по закупкам цієї продукції є Бельгія. Україна поки мало використовує свій природний потенціал в напрямку вирощування льону-довгунця, адже сусідня Білорусь експортує льоноволокна в 30 разів більше, ніж наша країна.

Рекомендуємо прочитати про бізнес-план вирощування лаванди

Бізнес-план вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні передбачає вирощування цієї культури на площі 100 га.

Для реалізації проекту необхідно 437,3 тис. доларів США, які будуть витрачені на закупівлю техніки і обладнання - 38%, будівельні роботи - 16%, проведення посівної кампанії - 15%. Оборотні кошти складуть - 13% загальної суми, все інше піде на адміністративні та інші витрати.

Розрахунки, виконані в рамках бізнес-плану вирощування та первинної переробки льону-довгунця в Україні, показують, що з кожного гектара посівної площі можна буде зібрати сім тон трести, з якої після переробки вийде 0,8 тони довгого волокна, 1,1 тони короткого , одна тонна витряски і чотири тони костри.

Рентабельність продажів продукції підприємства становить 25,3%, що дозволить окупити всі початкові вкладення протягом 2,5 років (31 місяці) з урахуванням дисконту.

Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте про бізнес-план вирощування технічних конопель в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами