Квітковий бізнес приваблює багатьох підприємців-початківців. І це не дивно, адже попит на квіти є завжди, навіть в періоди економічних криз, ну а перед святами він злітає, як космічна ракета. Крім того, в вирощуванні квітів люди не бачать нічого складного, а романтичні натури зачаровуються красою цієї справи. Дійсно, бізнес-ідея вирощування квітів досить перспективна, і, при належній організації, високоприбуткова і не вимагає занадто великих початкових вкладень. Однак для ефективної побудови квіткового підприємства насамперед потрібен продуманий бізнес-план, який ви можете скласти самі або скористатися готовим бізнес-планом від компанії Pro Capital Investment.
Можливо, вас також зацікавить матеріал про бізнес-ідею організації весільного салону
Уже попереднє обдумування ідеї, пов'язаної з квітковим бізнесом, приведе ініціатора до необхідності пошуку відповідей на ряд ключових питань, таких як:
Для відповіді на це питання, звичайно, необхідно було б провести маркетингове дослідження, але ми його вже зробили і відповімо відразу. Краще зосередитися на трояндах, тому що це універсальні квіти, і вони користуються попитом круглий рік. У структурі українського ринку квітів троянди займають більше 50%, решту ділять між собою всі інші види. Причому досвідчені квіткарі не радять орієнтуватися на високі троянди з величезними бутонами, так як їх важко виростити в нашому кліматі, вони дуже дорогі, попит на них обмежений і задовольняється за рахунок імпорту. Сьогодні в моді пишні букети з невисоких троянд з невеликою головою або кущові троянди благородних колірних відтінків. Одного разу посаджений трояндовий кущ цвіте протягом п'яти років, так що ці квіти прекрасно підходять як початківцям, так і досвідченим квітникарям.
Раз ви цікавитеся цією темою, рекомендуємо прочитати про результати аналізу ринку квітів в Україні
Відповідь на це питання також однозначна - в теплиці, щоб була можливість продавати квіти в зимовий період, коли ціни на них підвищуються. Однак обладнання теплиці вимагає значних початкових вкладень. Якщо грошей на це не вистачає, то їх можна заробити, почавши бізнес на відкритому ґрунті. Добре, якщо у початківця квіткаря є присадибна ділянка або дача - це буде відмінним майданчиком для старту і не доведеться витрачатися на оренду. Отримані доходи інвестуйте в будівництво теплиці.
Впевнені, вам буде цікаво почитати про те, які квіти дарують українці на 8 березня
Реалізація продукції - це одна з найбільш відповідальних сторін квіткового бізнесу, оскільки зрізані квіти досить швидко псуються. До речі, в цьому полягає одна з конкурентних переваг вітчизняного виробництва перед імпортом - наші троянди надходять у продаж швидше і довше радують своєю красою покупців. Про канали реалізації потрібно подбати завчасно. Це можуть бути оптові поставки посередникам, видача квітів торговим точкам під реалізацію або продаж у власному магазині. У здійсненні останнього варіанту вам може допомогти вже складений компанією Pro Capital Investment бізнес-план салону квітів з усіма розрахунками.
Почитайте більш детально про бізнес-план організації квіткового салону в Києві
Розглянуті вище три питання важливі для побудови успішного квіткового бізнесу, але вони не вичерпують список проблем, які потребують вирішення. Де брати розсаду? Яку технологію вирощування застосовувати? Як зберігати і транспортувати зрізані квіти? Знайти відповіді допоможе консультація з професіоналами.
Якщо ви задумали інвестувати кошти в створення свого бізнесу, рекомендуємо почитати про те, що таке бізнес-план підприємства, і навіщо він потрібен
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: