Аналіз ринків медичного одягу і масок - аналітична довідка
6826

Аналіз ринків медичного одягу і масок - аналітична довідка

Проводячи аналіз ринку медичного та спеціалізованого одягу в Україні в 2019 році, Pro-Consulting виявила тенденцію до деякого зниження виробництва і зростання експорту. Особливо динамічно збільшилися в порівнянні з 2018 роком поставки за кордон халатів, які в структурі експорту медичного одягу займали частку в 62,6%. Інша вагома частка (37%) припадала на бахіли, але їх експорт в 2019 році трохи знизився в порівнянні з роком раніше.

Підбірка досліджень ринків медицини і фармацевтики - тут

Попит на медичні маски в Україні до поширення коронавірусу знаходився на рівні 1,5 млн одиниць на рік. Він задовольнявся частково за рахунок невеликого внутрішнього виробництва, але в основному шляхом імпорту з Китаю. Коли Китай потрапив під удар інфекції, то маски в величезних кількостях потрібні були самим китайцям. Поставки звідти припинилися і почався зворотній процес скупки масок по всьому світу, в тому числі і що знаходяться на складах в Україні. За даними Держстату, зростання експорту масок з України почалося ще влітку 2019 року через зростання торгівлі, не пов'язаного з пандемією коронавірусу.

Всього з липня 2019 року по березень 2020-го з України було експортовано 2 тис. тонн засобів індивідуального захисту на суму $32 млн. З них переважна більшість - антисептики, медичні халати та лабораторні костюми. Експорт медичних масок склав близько 10 тонн Тому, коли хвиля паніки дісталася до нашої країни, відразу утворився дефіцит медичних масок.

Аналіз ринку медичних послуг і ринок фармацевтики України - читати статтю

Якщо раніше медичну маску можна було купити в будь-якій аптеці за 70 копійок за штуку, то в перший лютневий тиждень вони почали пропадати з продажу, а ціни на них збільшуватися кратно. Наприклад, на 11 лютого маски ще можна було придбати в 62 аптеках Києва, але ціни на них коливалися від 1,8 грн за штуку в комунальній мережі «Фармація» до 10 грн./шт. в аптеці «Фарм-Союз». Ще через тиждень маски практично повністю зникли з продажу: старі запаси реалізовані, а замовити нові поставки стало неможливо.

Справа в тому, що багатьма країнами були прийняті обмеження на експорт медичних масок. Закономірним підсумком стало введення заборони їх вивезення також з України. Дане рішення Кабміну набуло чинності 12 березня 2020 року. Під заборону потрапили не тільки медичні маски, але і лабораторні костюми, рукавички, одноразові халати, захисні окуляри, щитки і респіратори. Медичні маски аж ніяк не були рекордсменами за темпами зростання експорту. Наприклад, в жовтні минулого року вивіз медичних рукавичок злетів відразу в шістсот разів в натуральному і в триста разів в грошовому вираженні.

Очевидно, нам доведеться оновити свій аналіз ринку медичних і спеціалізованих рукавичок, де були враховані тільки перші три квартали 2019 року. Те ж саме стосується і згаданого вище аналізу ринку медичного та спеціалізованого одягу.

Готове дослідження: ринок медичного та спеціалізованого одягу в Україні

Що стосується прогнозів, то, на нашу думку, ситуація з медичними масками повинна змінитися найближчим часом.

Цьому посприяють:

  • заборона на їх експорт з України;
  • нарощування внутрішнього виробництва;
  • зниження рівня паніки, що призведе до стабілізації попиту.

Значно наростив свої виробничі можливості по маскам Китай. Компанія Build Your Dreams, раніше спеціалізувалася на випуску електромобілів і іншого електричного обладнання, за три місяці спроектувала і побудувала в місті Шеньчжень найбільший в світі завод з виробництва масок. Для цього в січні була створена група з трьох тисяч інженерів, а вже 8 лютого завод видав першу продукцію і став поступово нарощувати потужності. Сьогодні це підприємство виробляє 5 млн масок і 300 тисяч флаконів антисептика на добу. Епідемія коронавірусу в Китаї йде на спад, так що скоро китайські маски та інші медичні витратні матеріали знову підуть на світовий ринок, допомагаючи справлятися з пандемією.

Замовити дослідження вашого ринку можна тут

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 20.03.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами