in stock

Аналіз ринку локацій для проведення масових заходів в м. Одеса та вздовж узбережжя Чорного моря в 2014-2020 рр.

Загальна характеристика
Дата підготовки: Вересень 2021 року
Кількість сторінок: 28, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 4
Таблиць: 11
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська
40300 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting підготувала дослідження ринку локацій для проведення масових заходів в м. Одеса та вздовж узбережжя Чорного моря в 2014-2020 рр. В ході дослідження були вивчені тенденції на ринку, наведено список ключових локацій під проведення масових заходів в місті Одеса, проаналізовано цінові діапазони та основні умови оренди та співпраці з локаціми, визначено динаміку завантаженості та цін на локації в докарантинному періоді та на даний момент. Особливу увагу приділено ціноутворенню, умовам співпраці з локаціями. За результатами дослідження сформовано висновки, сформовано основні тенденції, тренди та прогнози ринку організації івентів на основі опитування експертів.
Усі наймасштабніші події на морському узбережжі України концентруються в місті Одеса. Особливий пік активностей припадає на літні місяці, оскільки курортне місто в цей час приймає відпочиваючих, дещо менше – на травень та вересень. Тому локації для проведення концертів та фестивалів найбільш затребувані в теплі місяці, особливо локації просто неба – саме вони забезпечують літню атмосферу та максимальну, майже необмежену місткість. Що стосується конференцій та виставок, то сезон на них починається у вересні, а отже найбільша завантаженість конференц-залів спостерігається у вересні-жовтні, та спадає в листопаді. В період новорічних корпоративів попит на святкові локації знову пожвавлюється, особливо на концерт-холи та банкетні зали.
Для аналізу завантаженості локацій був здійснений моніторинг архівних афіш по місті Одеса на ресурсі Today.od.ua по кожному закладу з 2010 року включно, та підбиті підсумки по кожній категорії закладів.


Як видно з діаграми, кількість івентів скоротилась в 2014 році внаслідок нестабільної ситуації в країні. В 2016 році ситуація стабілізувалась, проте в 2017 році курортний сезон в Одесі був не дуже вдалий. Частково таке явище можна пояснити підписанням угоди між Україною та Європейським союзом про безвізовий режим, що стимулювало українців подорожувати за кордон, та несприятливі погодні умови в першій половині літа.
Також в 2017 році було відмінено багато концертних заходів через суперечливі погляди виконавців. Радикально налаштовані представники одеської патріотичної громадськості оголосили список небажаних артистів в Одесі, у нього потрапили як українські музиканти через виступи в Росії, так і представники російського шоу-бізнесу через концерти в окупованому Криму. До списку увішли такі виконавці: група "Время и стекло"; Баста; Група "Перемога"; DJ Smash; група "Гриби"; Mozgi; Сергій Бабкін; “Каспийский груз” та багато інших.
В 2018 році у порівнянні з 2017 роком на 10% збільшилася відвідування Одеси іноземними туристами. Наступне просідання спостерігається в 2020 році, що пов’язано з пандемією та побоюваннями людей через ризик хвороби.
Було проведено глибинне інтерв’ю, в ході якого було опитано 10 експертів, які мають досвід співпраці з локаціями в Одесі та на побережжі Чорного та Азовського морів.
За словами опитаних експертів, в докарантинному періоді ціни на оренду локацій змінювались пропорційно зі зростанням курсу долара, разом із дорожчанням цін на інші послуги та товари, тобто на ринку діяло інфляційне підвищення цін. Наприклад скачок цін відбувся в 2014-2015 році, коли долар з 8-10 гривень став коштувати більше 30.
Під час карантинних обмежень, коли ринок організації івентів застопорився, учасники ринку не підвищували ціни, оскільки попит був мінімальний. Більшість івент агентств та локацій навпаки пропонували більш вигідні умови співпраці для того, аби втриматись на плаву.
Наразі ціни на івент локації залишаються на докарантинному рівні, проте попит на організацію івентів значно зріс, і навіть перевищив докарантинний рівень, тому очікується значне підвищення цін на послуги організації івентів та в цілому – на локації. Експерти зазначають, що ціни зростуть з настанням нового сезону, тобто підвищення цін слід очікувати під Новий Рік.
Одеса та сусідні причорноморські курорти – традиційний центр літнього туризму в Україні, ще більше закріпились в цьому статусі з 2014 року. Після російської окупації Криму, Одеський регіон залишився практично єдиним в Україні місцем з більш-менш розвинутою інфраструктурою пляжного відпочинку, що притягує відпочивальників. Щобільше, вплив коронавірусу та декількох локдаунів неможливо проігнорувати. Проте говорячи про Одесу, на відміну від Києва, більшість закладів все ж змогли «вижити» в карантин, оскільки обмеження були несуттєвими.
На основі експертного опитування, було визначено тенденції розвитку досліджуваного ринку за останні 10-15 років:
• Загальнодоступність інформації.
• Тренд на open-air локації.
• Гібридні заходи.
• Безпека.
• Тренд на концептуальні, атмосферні події.
• Маштабність подій.
• Зростання популярності фуршетів/кейтерингу в порівнянні з банкетами.
• Instagram, Facebook та інші соціальні мережі для пошуку локацій та агенств. Пандемія внесла свої корективи у процес розвитку івент-індустрії, перш за все у вигляді блокування та поширення обмежень на поїздки. Світ стрімко переходить на віртуальний режим існування, а основні гравці івент-ринку все більше посилюють свою цифрову присутність. Тривалість спалаху вірусу залишається ключовим фактором для оцінювання загального впливу пандемії на ринок, однак галузь глобальних подій, ймовірно, стабілізується після 2021 р. Очікується, що рівень вакцинації, ефективність вакцин та паспорт вакцинації відіграватимуть значну роль у процесі реконструкції івент-галузі. Проте на сьогодні креативні і культурні індустрії перебувають на піку своєї вразливості.

Детальний зміст:

1.Список закладів та локацій для проведення масових заходів у розрізі кожного типу з цінами та ключовими умовами
2. Діапазон цін/ставок оренди у розрізі типів локацій у залежності від умов оренди
3. Умови розміщення фуд-кортів та об'єктів дрібної торгівлі у розрізі різних типів локацій
4. Завантаження локацій у середньому за рік у розрізі типів у докарантинному періоді у порівнянні з минулим та поточними роками.
5. Аналіз динаміки цін на попередні локації, аналіз зміни поточних цін та умов локацій у порівнянні з доковідним періодом та у порівнянні з періодом до 2014 року
6. Аналіз розвитку досліджуваного сегменту ринку за останні 10-15 років
7. Перспективи подальшого розвитку досліджуваного сегмента ринку

Перелік таблиць:

1. Список закладів оренди локацій для проведення масових заходів в м. Одеса та вздовж узбережжя Чорного моря
2. Список закладів, що пропонують оренду конференц залів та фуршетних залів в м. Одеса та вздовж узбережжя Чорного моря
3. Діапазон цін та ключові умови оренди відкритих майданчиків просто неба для проведення масових заходів в м. Одеса
4. Діапазон цін та ключові умови оренди нічних клубів в м. Одеса
5. Діапазон цін та ключові умови оренди концертних залів в м. Одеса
6. Діапазон цін та ключові умови оренди виставкових та спортивних приміщень (павільйонів) в м. Одеса
7. Діапазон цін та ключові умови оренди приміщень театрів та опер для проведення концертних заходів в м. Одеса
8. Діапазон цін та ключові умови оренди конференц-залів станом на вересень 2021 р. в м. Одеса та вздовж узбережжя Чорного моря
9. Діапазон цін та ключових умов оренди у розрізі типів локацій та специфіки подій в м. Одеса
10. Можливість розміщення фуд-кортів та об’єктів дрібної торгівлі на локаціях вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів та в м. Одеса
11. Завантаженість локацій у розрізі типів локацій в м. Одеса у 2010-2021 рр в натуральному вираженні, кількість архівних афіш

Перелік графіків і діаграм:

1. Усереднені поденні ціни на проведення заходів за типами локацій в грошовому вираженні за допомогою середньоарифметичного значення, грн/день
2. Усереднені поденні ціни на проведення заходів за типами локацій в грошовому вираженні за допомогою середнього медіанного значення, грн/день
3. Усереднені поденні ціни на проведення заходів за типами локацій в грошовому вираженні за допомогою середньозваженого значення, грн/день
4. Загальна кількість проведених заходів в Одесі в період 2010-2021 рр. в натуральному вираженні, кількість афіш

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами