Скільки коштує відкрити  ферму по вирощюванню креветок– коментарі аналітиків Pro Capital Investment та Pro-Consulting. Delo.ua
3794

Скільки коштує відкрити ферму по вирощюванню креветок– коментарі аналітиків Pro Capital Investment та Pro-Consulting. Delo.ua

У всьому світі вирощувати ракоподібних, молюсків і рибу на спеціальних фермах стало нормою. У скільки обійдеться будівництво подібної ферми в Україні, і чи буде вона прибуткова?

Попит на креветку в Україні зростає. Незважаючи на кризу, споживання, наприклад, королівських креветок за останні пару років збільшилася на 30% - до 2 тис. тонн в рік. При цьому варто розуміти, що біоресурси українських морів і водойм не можуть в повній мірі задовольнити попит внутрішнього ринку на морепродукти. Адже креветки, які водяться в Азовському і Чорному морях, за своїми споживчими якостями поступаються імпортним продуктом. Та й вилов креветки в українських акваторіях незначний. За 2016 рік він склав 462 тонни креветок або 4,6% від усіх виловлених ракоподібних та молюсків.

Загальний імпорт креветок в Україні продовжує зростати. За даними Держстату, тільки за 10 місяців 2017 року був закуплено 2,74 тис. тонн на $ 15,7 млн. Відзначимо, що за аналогічний період 2016 року імпорт склав 1,8 тис. тонн ($ 10,6 млн).

Імпортують криль в нашу країну в основному з Індії, Еквадору, Таїланду і Китаю.

Як видно з цифр, зростаючий український креветковий ринок, який наповнюється в основному за рахунок імпорту, є перспективним сегментом для виходу на нього внутрішніх виробників. Запуск подібних ферм зараз загальносвітовий тренд, так як підприємство дозволяє здійснювати виробництво на плановій основі, уникаючи ризиків, пов'язаних з морським ловом. За даними організації ООН з продовольства і сільського господарства (ФАО), на фермах уже проводиться 40% від загального обсягу креветок на світовому ринку.

Рости креветка велика і маленька

Для налагодження виробництва королівських креветок на території України фахівці Pro-Consulting підготували бізнес-план ферми.

Велика частина грошей піде на закупівлю і установку технології замкнутого водопостачання (УЗВ). Що це і навіщо вона потрібна? Подібна технологія дозволяє вирощувати морських тварин, нетипових для української природи, в максимально наближених умовах їх проживання. УЗВ складається з: одного басейну для малюків, 6 басейнів для вирощування креветок, басейну, системи для підтримання заданої температури, механічного фільтра, біофільтра, оксігенератора і насоса.

Конструкція обійдеться в 45% від загального бюджету, в 148,5 тис. євро.

Переваги установки:

- незалежність від зовнішнього клімату;
- повне управління процесами, що впливають на зростання креветок: підігрів і оптимізація хімічного складу води, годування;
- відсутність негативних факторів відкритою природного середовища, таких як хижаки і поширення хвороб;
- висока щільність посадки креветок дозволяє економити виробничі ресурси і площа.

Ще майже 10 тис. євро необхідно на покупку земельної ділянки площею 12 соток, на якому необхідно провести такі роботи:

- Земляні роботи, стабілізація грунту;
- Отримати дозволи на проведення електромереж та інших інженерних мереж, якщо вони відсутні на ділянці;
- Будівництво ангара площею 150 кв. метрів;

Ще 40,6 тис. євро доведеться витратити на розробку проекту ферми і отримання всіх дозвільних документів на проект. Десь в 33,3 тис. євро обійдеться будівництво будівлі. На роботу по встановленню та налагодженню комунікації, а також на монтаж устаткування піде 31,8 тис. євро.

На закупівлю мальків необхідно закласти 3,2 тис. євро.

В результаті собівартість вирощування 1 кг креветок складе 17,08 євро, а ціна реалізації на українському ринку - 23,33 євро (без ПДВ).

Якщо в рік буде реалізовуватися більше 5 тис. тонн креветок, то продажі за рік складуть 121,65 тис. євро без ПДВ. Чистий прибуток ферми з вирощування креветки складе близько 32 тис. євро в рік.

Дата розміщення: 07.02.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами