Сила небес для загальної користі: про створення в Україні сонячної електростанції
3406

Сила небес для загальної користі: про створення в Україні сонячної електростанції

Подальший прогрес нашої цивілізації вимагатиме все більших енергетичних витрат. Традиційна енергетика, заснована на спалюванні невідновлюваних природних ресурсів, вже не в повній мірі відповідає сучасним викликам. Запаси енергосировини скорочуються, їх ринок нестабільний, зростає екологічна шкода від їх використання. В таких умовах багато країн прийняли стратегію збільшення виробництва електроенергії з нетрадиційних джерел. Актуальний цей тренд і для України, особливо в світлі ускладнення доступу до енергетичної сировини в останні роки.
Фронт робіт по використанню потенціалу альтернативної енергетики в нашій країні величезний. За даними міжнародного агентства з відновлюваної енергетики (IRENA), даний потенціал значно перевищує сумарну потужність існуючих в даний час українських електростанцій.


Рисунок. Структура технічного потенціалу потужностей альтернативної енергетики в Україні в 2016 р
 

Джерело: IRENA

 


Енергія сонця знаходиться за потенціалом на другому місці і при максимальному використанні може дати Україні близько 58,75 ГВт енергії.
Чотири роки тому сонячні електростанції активно будувалися на території Криму. Втрата даного регіону завдала істотного удару по ринку альтернативної електроенергетики. Його зростання відновилося лише в 2016 році після введення в дію нових електростанцій. За підсумками 2017 року збільшення виробництва енергії з нетрадиційних джерел може досягти 20-відсоткового значення. Серед перспективних проектів - розвиток генерації сонячної електроенергії в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
На думку експертів, завдяки створеній в Україні системі державного стимулювання, наша країна найближчим часом увійде до п'ятірки світових лідерів за темпами розвитку сонячної енергетики.
З урахуванням перспективності вкладення коштів в дану галузь, фахівцями компанії Pro-Consulting розроблений проект створення сонячної електростанції потужністю 5 МВт⋅ч. Підприємство буде реалізовувати вироблену електроенергію державі за «зеленим» тарифом. Таким чином, воно скористається наявними перевагами державної підтримки альтернативної енергетики:
• стабільний ринок збуту;
• вигідна ціна;
• прив'язка тарифу до курсу євро і його регулярна індексація;
• пріоритетність проведення оплати за поставки енергії за «зеленим» тарифом.
Створювана електростанція матиме типову структуру, з якою можна ознайомитися на малюнку.


Рисунок. Мережева сонячна електростанція: типова структура

 

 

Реалізація проекту розрахована на 12-річний період. З цього терміну, будівництво СЕС займе близько 9 місяців, після чого почнуться продажі електроенергії. За 12 років вони сумарно складуть $ 11,6 млн. Рентабельність продажів буде на рівні 41,8%, що означає отримання майже 42 центів чистого прибутку з кожного доларі доходу.
Інвестування в сонячну енергетику - це один з характерних прикладів синергії прагнення держави збільшити енергетичний потенціал за рахунок альтернативних джерел і зацікавленості бізнесу в ефективному вкладенні грошей.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 26.12.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами