Які країни купують українські ялинкові іграшки. Колонка Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting на Delo.ua
3895

Які країни купують українські ялинкові іграшки. Колонка Олександра Соколова, генерального директора Pro-Consulting на Delo.ua

Велика частина українських ялинкових прикрас йде на експорт, зокрема, в Європу. Чому так відбувається, хто купує українські іграшки, і які прикраси вибирають самі українці, - розповів генеральний директор Pro-Consulting Олександр Соколов.

Більшість виробників ялинкових іграшок зосереджено в західних областях України. Згідно з даними операторів ринку, частка української продукції на вітчизняному ринку становить 25-30%.

В останні роки більшість ялинкових іграшок, вироблених в Україні, йдуть на експорт. Така тенденція виникла з двох причин: українці економлять на ялинкових іграшках і переходять на дешеву китайську продукцію.

Ялинкові іграшки українського виробництва продаються в 25 країнах світу. З 2016 обсяг експорту іграшок склав $ 5,3 млн, з яких 63,3% було реалізовано в країнах Європи. Як і роком раніше основними покупцями ялинкових прикрас стали Німеччина, Нідерланди, Польща і Швейцарія.

За 9 місяців 2017 року країни Європейського союзу українські компанії відправили іграшок на загальну суму в $ 3,4 млн, що становить 71,57% від загального обсягу експорту. Це вище за торішній показник на 13,3% ($ 3 млн). Основними покупцями залишилися Нідерланди, Німеччина, Польща і Швейцарія.

Популярність українських новорічних іграшок у європейських споживачів викликана співвідношенням ціни і якості.

Імпорт товарів категорії "вироби для новорічних свят" в Україні в 2016 році склав $ 6,1 млн. Основний постачальник - Китай з часткою в 98,1% ($ 6 млн).

За 9 місяців 2017 року обсяг імпортованої продукції в Україну склав $ 2,7 млн. Така різниця обсягів поставок пояснюється сезонністю - найбільший обсяг імпорту припадає якраз на листопад - грудень, що не враховано в статистиці поточного року. Як і роком раніше основу імпорту за 9 місяців 2017 року становить китайська продукція. Частка дорожчої продукції з Європи в даний час займала 3,9%.

Ціни на ялинкові іграшки залежать від діаметра і матеріалу, з якого зроблена іграшка (скло або пластик), а також складності розпису (наявності ручної роботи).

Так новорічні кулі з художнім розписом діаметром 100 мм можна придбати від 90 до 200 грн за іграшку.

Каналів збуту новорічних прикрас сьогодні велика кількість. Їх можна придбати як в спеціалізованих магазинах для декору, DIY-магазинах, так і в інших супермаркетах, торгових центрах, інтернет-магазинах, а також на ринку.

Асортимент продукції в залежності від каналу збуту відрізняється. Наприклад, на ринку найбільш ходовими є більш низькі за ціною вироби з пластмаси, тоді як в організованому роздробі представлена ​​продукція зі скла.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 27.12.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами