Ринок медичних послуг та фармацевтики в Україні: реформа, перервана на зльоті
2219

Ринок медичних послуг та фармацевтики в Україні: реформа, перервана на зльоті

Ринок медичних послуг та фармацевтики в Україні досліджувався компанією Pro-Consulting у 2021 та 2022 роках. Завдяки проведеному аналізу ринку можна простежити основні тенденції, характерні для нього в довоєнний час, їх зміну з початку широкомасштабних бойових дій та оголошенням у країні військового стану.

Моніторинг ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні показує, що у 2021 році основний вплив на нього мало реформування системи охорони здоров'я в Україні, що включає модернізацію механізму надання медичних послуг населенню та їх оплати з державного бюджету країни.

Готовий аналіз ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку, статтю про який ви зараз читаєте

У 2021 році обсяг бюджетних видатків на медицину в нашій країні збільшився на 36% порівняно з 2020-м. Він склав 170,5 млрд. гривень або 11,44% від загального обсягу державного бюджету. Основною статтею централізованого фінансування ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні стало забезпечення програми медичних гарантій Національною службою здоров'я.

Аналітичне дослідження ринку – дізнайтесь про можливості аналізу та прогнозування вашого ринку

Якщо 2020 року на програму медгарантій було виділено 70,4 млрд гривень, то 2021-го на ці цілі передбачено 123,5 млрд грн, у тому числі:

  • на екстрену медичну допомогу – майже 14 млрд грн;
  • на первинну - 20,7 млрд грн;
  • на медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 – близько 10 млрд грн;
  • вагітним, породіллям та новонародженим – близько 6 млрд грн;
  • допомога онкологічним хворим – 4,7 млрд. грн.;
  • лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань – 3,7 млрд. грн.;
  • допомога пацієнтам із нирковою недостатністю – майже 3 млрд грн.

Також по темі: Готовий аналіз ринку лабораторних послуг в Україні (2022 рік)

Із початком 2022 року основні тенденції розвитку ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні зберігалися. До державного бюджету було закладено вже 192,5 млрд. гривень, що на 31,1 млрд. більше, ніж роком раніше. З цієї суми на програму медичних гарантій, що включає оплату медичних послуг та ліків для населення, виділялося 157,5 млрд. грн. Крім того, було передбачено підвищення заробітних плат лікарів до щонайменше 20 тис. грн та середнього медперсоналу – до не менше 13,5 тис. грн.

Готовий аналіз ринку онлайн-платформ з доставки ліків в Україні за 2019 – 6 міс. 2021 р. – Pro-Consulting може актуалізувати цей звіт за вашим запитом

Початок широкомасштабних бойових дій та оголошення військового стану не могло не позначитися на ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні.

Національна служба здоров'я продовжила обслуговування медичних гарантій населенню у режимі щомісячного фінансування. Це дозволило зберегти стабільність ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні в умовах активної міграції населення, втрати, а потім повернення контролю за значними територіями. Електронна система охорони здоров'я продовжила працювати на всій території України, крім окупованих регіонів, проте медичні установи, які там знаходяться, продовжують фінансуватися.

Більше 2000 готових звітів по ринкам світу та України – перейдіть до каталогу та знайдіть дослідження по своєму ринку

Відтік кадрів через втечу населення від війни мало незначний вплив на ринок медичних послуг та фармацевтики в Україні. За даними міністерства охорони здоров'я, територію країни залишило 2273 медпрацівники, що становить 0,5% від загальної кількості медичних фахівців і не впливає на рівень доступності послуг ринку, що розглядається. До того ж, в Україну прибув 331 лікар за програмою залучення іноземних спеціалістів.

Споживчий аналіз ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні після початку активної фази війни дозволив побачити структурні зміни споживання ліків як у регіональному, так і продуктовому розрізі.

Міграція великих мас населення з районів бойових дій викликала скорочення споживання фармацевтичної продукції у східних та південних областях країни та його збільшення у західних та центральних.

Може зацікавити: Державна допомога бізнесу з релокацією під час воєнних дій в Україні

У структурі споживання ліків на ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні суттєво зменшилась частка антибіотиків. Це може бути пов'язано як з виїздом значної кількості жінок з дітьми за кордон, так і зниженням заклопотаності українців з приводу COVID-19 на тлі більш серйозних труднощів. Про справедливість останнього твердження свідчить зростання частки споживання заспокійливих засобів та препаратів регулювання тиску.

Подальший розвиток ринку медичних послуг та фармацевтики в Україні можливий при встановленні в країні мирного часу. Він буде спрямований на відновлення та зміцнення служб громадської охорони здоров'я, продовження реформування системи, яку розпочали у 2016 році.

Для отримання детальної інформації про ринок медичних послуг та фармацевтики в Україні в період, що досліджується, придбайте готовий звіт в онлайн-магазині компанії Pro-Consulting.

Також ознайомтесь: Дослідження ринку оптики в Україні (2021 рік)

Джерело: Pro-Consulting

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами