Ринок будівельних матеріалів України: вплив війни
1969

Ринок будівельних матеріалів України: вплив війни

Аналіз ринку будівельних матеріалів в Україні з метою визначення впливу на нього широкомасштабного вторгнення Росії проведено компанією Pro-Consulting у січні 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати відомості про:

  • обсяги будівельних робіт за період 2019 – 1 півріччя 2022 року;
  • динаміку виробництва металоконструкцій у нашій країні;
  • розподіл часток найбільших виробників будівельних сумішей на основі гіпсу та цементу, а також виробників ізоляційних матеріалів;
  • втрату виробничих потужностей операторів ринку будівельних матеріалів в Україні після початку активних бойових дій;
  • зміну вартості продукції ринку будівельних матеріалів в Україні з жовтня 2021 року до жовтня 2022-го;
  • доступність будівельних матеріалів та технологій нового покоління в Україні.

Готовий аналіз ринку будівельних матеріалів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Перед початком широкомасштабної агресії Росії у лютому 2022 року ринок будівельних матеріалів в Україні перебував у фазі відновлення після спаду, спричиненого впливом антиковідних карантинних обмежень 2020 року. 2021 року зафіксоване зростання ємності ринку за рахунок задоволення відкладеного попиту, перезапуску призупинених раніше інвестиційних проектів, реалізації урядової програми «Велике будівництво». Обсяги будівельних робіт у грошах значно збільшилися у сегментах зведення житла, нежитлових будівель та інженерних споруд. Однак це зростання було спричинене не лише пожвавленням будівництва, а й значним подорожчанням продукції ринку будівельних матеріалів в Україні. Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку газобетону в Україні – перегляньте структуру звіту. За аналогічною чи скоригованою структурою можна проаналізувати будь-який ринок України та світу.

На початку 2022 року експерти оцінювали ринок будівельних матеріалів в Україні та його перспективи зі стриманим оптимізмом, але після початку повномасштабної війни набули чинності такі потужні деструктивні фактори, як:

  • втрата контролю за частиною території країни;
  • руйнування виробничих підприємств;
  • порушення логістичних ланцюжків;
  • скорочення сировинної бази та інші;
  • із понад 2300 кейсами з аналізу ринків України та світу можна ознайомитись у каталозі готових проектів.

Найбільше на ринку будівельних матеріалів в Україні постраждали сегменти випуску металу, сухих будівельних сумішей, покрівельних та теплоізоляційних матеріалів. На додаток до цього припинилося постачання товарів ринку будівельних матеріалів з Росії та Білорусі – скла, будівельної хімії, оздоблювальних матеріалів та інших.

Моніторинг ринку будівельних матеріалів в Україні та пов'язаних з ним галузей дозволив зробити такі висновки щодо впливу війни:

  1. Прогнозується дефіцит та подорожчання металевої арматури та металоконструкцій. За підсумками 2022 року виробництво чорного металу в нашій країні знизилося на 70%, а сталі та металопрокату – на 72% порівняно з попереднім періодом.
  2. Падіння обсягу випуску ринку будівельних матеріалів в Україні сухих будівельних сумішей. Близько 57% виробничих потужностей цього сегменту знищено або опинилося на окупованих територіях. За вашим запитом Pro-Consulting оновить готове дослідження ринку сухих будівельних сумішей в Україні.
  3. Ціни на шифер піднялися у півтора рази порівняно з 2021 роком. Припинили роботу два найбільші виробники шиферу «Краматорський шифер» та «Балаклейський шиферний завод». Вам знадобиться готовий аналіз ринку гідроізоляційних та покрівельних мембран в Україні.
  4. Виробництво теплоізоляційних матеріалів постраждало найменше – втрачено близько 25% потужностей. У березні 2022 року під удар потрапив завод компанії«Обіо», але згодом підприємство відновило роботу. Припинило діяльність ТОВ «ВКФ «Еліт Пласт», що розташоване на північній околиці Херсона.
  5. Очікується дефіцит скла через зупинку імпорту з Росії та Білорусі. У 2021 році постачання скла на ринок будівельних матеріалів в Україні покривало 80,1% цього сегменту. Внутрішнє виробництво скла після анексії Криму також залежить від імпорту соди, 90% якої купувалося у РФ.

Інші висновки та прогнози стану цієї економічної сфери можна дізнатись зі звіту за результатами маркетингового дослідження ринку будівельних матеріалів в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок котеджного та модульного житла в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами