Ринок річкового піску в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018 - 1 півріччя 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає динаміку видобутку, розподіл часток операторів, сегментацію за географією покладів піску, особливості державного регулювання галузі та проведення держзакупівель, споживчі переваги, оцінку інвестиційної привабливості напряму бізнесу, що аналізувався. Готовий аналіз ринку річкового піску в Україні можна придбати на сайті компанії.
Пісок – це одна з найбільш широко застосовуваних нерудних корисних копалин.. Основна сфера його використання – будівництво. Пісок є компонентом бетонів та інших будівельних сумішей, крім того, з нього роблять підсипки, що вирівнюють шари, дренажні системи. Найбільш оптимальним видом піску як будівельного матеріалу вважається річковий пісок, у ньому найменше глиняних та інших домішок, що негативно впливають на якість.
Дослідження ринку – ознайомтеся з типовою структурою аналітичного звіту по ринку
Моніторинг ринку річкового піску в Україні показує, що найбільші поклади цієї копалини зосереджені у річці Дніпро, а лідерами з видобутку серед регіонів нашої країни є Київ та Київська область – тут виробляється 32% від загального обсягу продукції ринку річкового піску в Україні.
Якщо ж взяти ринок будівельного піску в нашій країні загалом, то найбільше його видобувається у Львівській області, а частка річкового піску на даному ринку не перевищує 20-25%.
Читати також: Ринок щебеню в Україні
Читати також: Ринок бетону в Київській області
Особливістю ринку річкового піску в Україні є наявність на ньому величезного тіньового сектору, тому неможливо точно визначити ємність цієї сфери бізнесу. Експерти оцінюють щорічний грошовий обсяг нелегального ринку річкового піску в Україні на рівні 20 млн. доларів США, що приблизно вдвічі перевищує відповідний показник легального видобутку. Один із основних чинників існування чорного ринку річкового піску в Україні – складна бюрократична процедура отримання дозвільної документації на відповідний вид діяльності. Багато учасників тіньового сектору зазначають, що у разі переходу на світлу сторону у них неминуче виникнуть додаткові витрати, пов'язані з діяльністю контролюючих органів.
Читати також: Ринок безбарвної склотари в Україні
Найбільшими офіційними виробниками ринку річкового піску в Україні традиційно є порти. Видобуток здійснюється як земснарядами з-під води, так і екскаваторами та бульдозерами з берегів річок. Серед основних факторів, що негативно впливають на обсяги виробництва у певну пору року, можна відзначити:
Вплив карантинних обмежень, запроваджених для боротьби з поширенням вірусу COVID-19, виявився у посиленні тенденції зменшення обсягу виробництва на ринку річкового піску в Україні, у 2020 році його видобуто на 30,3% менше у порівнянні з 2018-м.
Готовий аналіз ринку річкового піску в Україні (2021 рік) – ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку
Споживчий аналіз ринку річкового піску в Україні свідчить про те, що на першому місці використання цього матеріалу розташовується галузь цивільного будівництва. У квітні 2021 року зафіксоване зростання у цій сфері на 12,9% порівняно з аналогічним періодом 2020-го, причому динаміка будівництва житла досягла 40%.
Другою за обсягом споживання продукції ринку річкового піску в Україні є галузь транспортного будівництва. З піску роблять подушку під дорожнє полотно, він є компонентом асфальтобетонних сумішей.
Вас може зацікавити: Ринок бетонних стінових блоків в Україні
Ринок річкового піску в Україні також постачає матеріал для:
Повну інформацію про поточний стан справ та перспективи розвитку напряму бізнесу можна отримати з матеріалів готового маркетингового дослідження ринку річкового піску в Україні, який є доступний для придбання в онлайн-магазині Pro-Consulting.
Також читайте: Ринок бітуму в Україні