Ринок поліетиленової плівки в Україні: не наші полімери
3203

Ринок поліетиленової плівки в Україні: не наші полімери

Компанія Pro-Consulting проаналізувала ринок поліетиленової плівки в Україні в лютому 2020 року з метою вивчення основних показників виробництва і зовнішньої торгівлі цією продукцією, виявлення сегментації ринку за сферами споживання, основними виробниками і постачальниками, напрямками реалізації. Готовий аналіз ринку поліетиленової плівки в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок поліетиленової плівки в Україні є сферою вторинного попиту і залежить від стану галузей-споживачів, головними з яких є харчова і нехарчова промисловості, будівництво і сільське господарство. Внутрішнє споживання ПЕ плівки в 2019 році оцінювався на рівні 200 тис. тонн. У той же час виробництво поліетилену в нашій країні перебувало на мізерному рівні - в 2018 році випущено всього 5 тис. тонн, і до того ж вітчизняні виробники працюють нестабільно. Так, лідер полімерної галузі «Карпатнафтохім» в 2018 році різко наростив випуск поліетилену після простою, але на початку 2020 року підприємство знову припинило виробництво цього продукту. Тому ринок поліетиленової плівки в Україні характеризується сильною імпортозалежністю. Поставки поліетилену з-за кордону здійснюються в обсязі близько 250 тис. тонн щорічно, а за підсумками 2019 року вони зросли на 10% в порівнянні з 2018-м. Частина ввезеного поліетилену направляється на реекспорт.

Можливо вас зацікавлять результати аналізу ринку виробів із пластику України

Іншими чинниками, що впливають на ринок поліетиленової плівки в Україні, є:

  • ситуація на валютному ринку;

Від курсу національної валюти залежать закупівельні ціни на поліетилен і інші компоненти для виготовлення плівки, що позначається на собівартості і рентабельності виробництва. В останні роки полімерна продукція стабільно дорожчає.

Рекомендуємо почитати тези з доповіді консультанта Pro-Consulting про ринках одноразового посуду і госптоварів

  • державна політика щодо закордонних постачальників;

Так, в 2017 роки урядом України були введені обмежувальні заходи проти Borealis, а в 2018 році засновано індивідуальний порядок ліцензування операцій з низкою іноземних компаній, таких як Sabic Sales Europe B.V., яка займає істотну частку ринку полімерів. Такі заходи відображаються на роботі і українських партнерів даних постачальників.

  • система вторинної переробки пластику;

Вторинна переробка полімерів здатна скоротити залежність від імпорту сировини. В Україні більш-менш добре налагоджено вторинне використання відходів підприємств, тоді як збір і переробка інших видів пластикових відходів поки що не працює в повну силу і не може забезпечити виробників плівки значущими сировинними обсягами.

Можливо, вам буде корисний матеріал про ринок еластичних полімерів в РФ

Аналіз ринку поліетиленової плівки в Україні показує, що подальший його розвиток буде залежати від динаміки виробничих показників в сферах споживання плівки. Спад в промисловому секторі України, який фіксується останнім часом, негативно вплине на рівень попиту на поліетиленову плівку.

Також почитайте про результати аналізу ситуації у сфері поводження з відходами в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами