Прибратися не завадить: проведено аналіз ситуації у сфері поводження з відходами в Україні
3831

Прибратися не завадить: проведено аналіз ситуації у сфері поводження з відходами в Україні

Рухаючись по шляху технічного прогресу, людство навчилося не пристосовуватися до навколишнього середовища, а використовувати і перетворювати його у відповідності зі своїми постійно зростаючими потребами. В результаті, рівень комфортності життя середнього сучасного городянина набагато вищий ніж був у членів королівських сімей в епоху середньовіччя. Однак, у прогресі є й зворотний бік, який виражається в несприятливому впливі людства на природу у зв'язку з утворенням величезної кількості відходів.

Консалтинговою компанією Pro-Consulting проведено аналіз ситуації в сфері поводження з відходами в Україні, і з'ясувалося, що ситуація ця залишає бажати кращого. Наша країна здобула незалежність індустріально розвиненої держави, важка промисловість якої виробляла і продовжує виробляти величезні обсяги відходів різного ступеня небезпеки. Найбільше «смітить» гірничо-металургійний комплекс, правда, основний обсяг його сміття відноситься до найменш небезпечного четвертого класу. Відходи 1-3 класів небезпеки «на совісті» хімічної, електротехнічної та нафтопереробної галузей промисловості, позитивним ефектом економічного спаду стало різке зменшення їх утворення. Так, в 2015 році обсяг новостворених небезпечних відходів склав лише 44% від рівня 2012 року.

Читати про ідею для бізнесу в Україні: отримати дохід з відходів

Разом з тим, проблеми забруднення території країни промисловим сміттям накопичувалися всі роки незалежності і не вирішаться самі собою. В даний час на нашій землі зібралося близько 50 млрд тонн відходів, серед яких 0,3% відносяться до надзвичайно, високо і помірно небезпечних.

За даними Всесвітньої організації здоров'я, через неналежне поводження з відходами щорічно в Україні гине майже 1,3 тис. осіб, що ставить нашу країну в один ряд з африканськими державами, такими як Замбія, Уганда, Нігерія, Камерун, де утилізації сміття приділяється також мало уваги.

Повний цикл поводження з відходами складається з трьох етапів: створення відходів; збір, сортування, обробка і транспортування; знешкодження, утилізація, поховання. Поки що в Україні добре освоєний лише перший етап, проте, волею-неволею нашій країні доведеться освоювати весь цикл, інакше ми ризикуємо залишити нашим нащадкам непридатну для здорового життя територію.

Що таке аналіз ринку: інструкція із застосування

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 30.09.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами