Ринок медичних послуг в Україні: нові русла фінансових потоків
3405

Ринок медичних послуг в Україні: нові русла фінансових потоків

Ринок медичних послуг в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 років. В ході маркетингового дослідження ринку були визначені його основні показники, проведена сегментація за секторами приватних і державних послуг, вивчена споживча сфера, виявлені фактори впливу і тенденції розвитку галузі. Готовий аналіз ринку медичних послуг в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок медичних послуг в Україні складається з двох секторів: державної і приватної медицини. Перший займав в 2018 році 85,7% грошового обсягу, другий - 14,3%.

В каталозі розміщено понад 100 готових аналізів ринків медицини і фармацевтики

Також прочитайте огляд ринку лабораторних і діагностичних послуг в Україні

Незважаючи на таку значну перевагу державного сегменту на ринку медичних послуг в Україні, збільшення його загального обсягу відбувається головним чином за рахунок появи нових приватних клінік і лікарень, а також з-за інфляційних процесів, характерних для економіки нашої країни в цілому.

Незважаючи на щорічне збільшення суми бюджетних коштів, які виділяються на охорону здоров'я, українцям все ще доводиться доплачувати лікарям і купувати витратні матеріали при зверненні в державні або комунальні медичні установи. За даними Світового банку, бюджетом покривається тільки 43,2% витрат державного сектору ринку медичних послуг в Україні, ще 2,5% фінансується за рахунок страхових виплат, а решта 54,3% забезпечуються особистими коштами громадян. В таких умовах все більше пацієнтів вважають за краще відразу звернутися до приватної медицини і заплатити гроші за якісні послуги і матеріали.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок

Змінити ситуацію на ринку медичних послуг в Україні покликана реформа фінансування системи охорони здоров'я, яка діє в даний час. За заявами профільного міністерства, структура витрат на медицину в нашій країні повинна змінитися в бік збільшення фінансування з боку центрального і місцевих бюджетів та зменшення витрат пацієнтів. Так, в 2020 році державою виділено 72 млрд гривень на забезпечення гарантованих послуг:

  • первинної медичної допомоги;
  • часткове або повне відшкодування вартості лікарських засобів;
  • екстреної медичної допомоги в невідкладних випадках;
  • деяких спеціалізованих та високоспеціалізованих послуг амбулаторій і стаціонарів;
  • реабілітаційної та паліативної медицини.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку медичних послуг в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Аналіз ринку медичних послуг в Україні в державному сегменті показує, що на ньому впроваджується наступна система фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»:

  • громадяни отримують направлення від сімейного лікаря або іншого фахівця на процедури, що входять до переліку гарантованих;
  • пацієнти самостійно вибирають медичні установи, які уклали договір з Національною службою здоров'я і отримують необхідне їм обслуговування;
  • національна служба здоров'я оплачує медустанові лікування пацієнта.

Ймовірно, вам стане в нагоді також матеріал про ринок медичних і лабораторних послуг в Україні

Моніторинг ринку медичних послуг в Україні в приватному секторі свідчить про те, що в нашій країні працює близько 50 тисяч установ різноманітних форматів, включаючи приватну практику. Однак комплексне медичне обслуговування мають можливість надавати тільки найбільші оператори ринку, такі як клініки «Добробут», «Оберіг», «Борис», «Оксфорд Медікал», «Медіком», «Інто-Сана», медичні центри «Одонтомед», «Біомед »і деякі інші. У 2018 році і першій половині 2019-го динаміка розвитку приватного сектору ринку медичних послуг в Україні помітно знизилася. Нових великих гравців не з'явилося, якщо не брати до уваги покупку клініки «Борис» мережею медичних клінік «Добробут». Ця угода зміцнила лідируючі позиції Добробуту на приватному ринку медичних послуг в Україні, хоча керівництво компанії запевняє, що дві клініки продовжать роботу як окремі установи.

Також прочитайте коментарі гендиректора Pro-Consulting Олександра Соколова про ситуацію з цінами на ліки в аптеках України для UBR.ua

Про інші параметри і характеристики даної сфери бізнесу, тренди і перспективи її подальшого розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку медичних послуг в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Можливо, вас зацікавить і огляд ринку стоматологічних послуг в Києві

Дата розміщення: 11.08.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами